Tieto hodiny majú prežiť zánik našej civilizácie

, Autor: Ján Kisty

Tieto hodiny majú vydržať 10 000 rokov.

Jeff Bezos v súčasnosti najbohatší muž na planéte a vlastník Amazonu nechal postaviť za približne 42 000 000 amerických dolárov obrovské hodiny, ktoré majú prežiť celé civilizácie. Zhotoviteľ ich dimenzoval na neuveriteľných 10 000 rokov. S myšlienkou prišiel Danny Hillis ešte v roku 1986. Tieto hodiny sú plne mechanické a napájané iba z termálnych cyklov dňa a noci! V praxi to znamená variácie teplot počas dňa a noci. Synchronizovať sa majú presne na poludnie.

http://worldcyclesinstitute.com/wp-content/uploads/2016/09/climate-cycles.jpg

Mimochodom, tieto hodiny merajú roky, nie dni, hodiny či minúty. Majú tak napomôcť budúcich civilizáciam, k lepšiemu určeniu času a určeniu vyspelosti našej civilizácie, teda v prípade, že skolabuje. Každých 500 rokov skolabuje západná civilizácia a predbehne ju východná, čo sa má stať aj teraz, po roku 2000.

Zdroj: endgadget

 

Kľúčové slová
zaujímavosti
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Tieto hodiny majú prežiť zánik našej civilizácie

1) nerozumiem co tam hlada ten graf s obsahom kyslika, ak sa ten graf snazi upozornit na nejaku korelaciu medzi padmi a vyslniami "zapadnej" civilizacie, tak je totalne mimo, pretoze nerozumiem o co sa akoze snazia tie cervene sipky, to maju byt akoze vrcholy "zapadnej" civilizacie, sak su nejake "troska" nezmyselne:

a) obdobie "classical greece", na grafe relativny utlm, grecka civilizacia je v absolutnom rozkvete, vsetci grecki straroveki ucenci su z tohoto obdobia a aj chapanie pojmu "matematicky dokaz"

b) obdobie "little ice age", zhruba od 16. storocia sa hovori o konci stredoveku ako doby temna a zaciatku novoveku a predbehnuti "vychodnych" civilizacii, co z grafu absolutne nijako nevyplyva

2) nie som historik, ale ma zmysel clenit civilizacie na "zapadne" a "vychodne" pred 2 ci 4 tisicrociami? jedine v tom pripade pokial primitivne a egocentricky priradime privlastok "zapadna" tej civilizacii, ktora existuje medzi 10. poludnikom zapadnej dlzky a 25. poludnikom vychodnej dlzky a medzi 30. a 65. severnou rovnobezkou a svetko ostatne bude mat privlastok "vychodna" civilizacia

3) ten graf imho zachytava akesi zmeny zemskej klimy, skore maju svoju pra-pricinu v nejakych dlhsich slnecnych cykloch, resp. cykloch sposobenych pohybmi slnka v galaxii a ako sa s tymi zmenami zemskej klimy vyrovna ta-ktora civilizacia je uz dalsia vec

Re: Tieto hodiny majú prežiť zánik našej civilizácie

Mal radšej dať tie desiatky milionov na predlženie zdravého života človeka ! To by urobil užitočnejšiu vec.Keby dal do dokončenie objavu z roku 2000 GGW liečivej vody, dožil by sa o 50 rokov dlhšie v zdraví.

Poslať nový komentár

TOPlist