Thunderbolt 3 bude mať konektor USB typu C a rýchlosť 40Gbps

, Autor: Anonymný používateľ
 
Keď ich nemôžeš poraziť, pridaj sa k nim. Nová verzia Thunderbolt rozhrania bude mať symetrickú koncovku USB typu C.

Nový USB konektor typu C, pri ktorom už neexistuje problém s nesprávnym zapájaním, sa pomaly rozširuje na základné dosky, smartfóny a notebooky. Drobný a symetrický konektor bude však mať aj Thunderbolt 3. 
 
 
Kábel pre Thunderbolt 3 technológiu bude vyzerať rovnako ako súčasné USB-C káble a bude podporovať prenos rovnakého množstva elektrickej energie (100W). Rozdiel však v bude v priepustnosti nakoľko Thunderbolt 3 prinesie zdvojnásobenú priepustnosť oproti predchodcovi, až 40Gbps. Takúto hodnotu dosiahnete samozrejme iba v Thunderbolt režime, nie v USB. Intel hovorí, že s touto rýchlosťou prenesiete film v 4K rozlíšení za menej ako 30 sekúnd a s Thunderbolt 3 je možné používať dva 4K monitory pri 60Hz naraz.
 
 
Navonok sa káble pre USB a TB budú javiť ako rovnaké. Pre jednoduchšiu identifikáciu budú však mať Thunderbolt káble logo malého blesku priamo na konektore. Súčasné Thunderbolt a Thunderbolt 2 periférie a káble budú kompatibilné s Thunderbolt 3 a to vďaka adaptéru. Intel predpokladá, že prvé zariadenia s Thunderbolt 3 budú expedované ešte na konci tohto roka pričom naplno dorazia na trhu v roku 2016.
 
Zdroj: theverge
 
Kľúčové slová
Thunderbolt, Thunderbolt 3, USB, USB Type C
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

konečne, ešte nabíjať notebook týmto a hotovka :)

ani moc nie - 100W pretlaci ked nic ine nerobi - ak robi tak max 15W - aj to vacsinou staci ale zazrak to nie je. http://dsl.sk/article.php?article=17069

Ajtak to nik nebude používať seci budupouzivat len usb ..

Poslať nový komentár

TOPlist