Thomas Edison by plakal - jeho dieťa GE končí po 130 rokoch so žiarovkami

Firma General Electric (GE), ktorá je známa ako korporácia stojaca za žiarovkami po 130 rokoch ukončuje svoju činnosť.

Thomas Alva Edison by asi smútil, pretože jeho dieťa ukončuje svoj biznis vo svete svetiel. Znamená to, že biznis so žiarovkami, ktoré sú tu s nami viac než 130 rokov už nie je prioritou. Trh zabila čínska konkurencia a hlavne príchod LED svetiel či halogénov.

Celý biznis so svetlami sa predáva spoločnosti Savant Systems. Táto firma sa orientuje na termostaty, automatizované domácnosti či smart a IoT zariadenia do domácnosti.

CEO spoločnosti GE Lawrence Culp zdôrazňuje, že budú na svetlách ešte spolupracovať so spoločnosťou Savant Systems, avšak GE sa viac sústredí aby sa stala industriálnou firmou.  Neplánuje ďalej rozvíjať podnikanie vo svete svetiel. Cena transakcie je údajne 250 miliónov dolárov. Tento predaj má kompenzovať veľkú stratu firmu GE.

Počuli ste už o tom, že pôvodné žiarovky mali prakticky neobmedzenú životnosť? Niektoré žiarovky od Edisona dodnes fungujú. Ak nie, nájdite si „žiarovkovú konšpiráciu“. Firma sa mimochodom pôvodne volala Edison General Electric Company.

Zdroj: genewsroom

Image Credit: wikipedia

Komentáre (5)
jackal27

Poplakat by si mohol akurat tak Tesla, ze Edisona uz 130 rokov oslavuju za patenty ktore ukradol Teslovi.

Aa

Velmi spravna pripomidnka !!!

mairiam

Tak, ako sa Tesla snažil svojimi vynálezmi zadara napomôcť ľustvu, nedaroval Edison nikomu nič, ba niektoré vynálezy Teslovi doslova ukradol.

Deane

Žiarovky slúžili ale vývoj ide dopredu, mali malú svetelnú účinnosť tak sa musia nahradiť oveľa účinnejšou metódou.

Yamazaki

Jackal 27: presne tak. Ten zlodej si užil až príliš veľa slávy. Už mal byť dávno na "Fujtabl"

Pridať nový komentár
TOPlist