Tesly budú pretekať o titul v Electric GT World Series

 
Pred niekoľkými dňami padlo oficiálne rozhodnutie o vytvorení nových automobilových pretekov - Electric GT World Series. Tie by mohli mať svoju premiéru už začiatkom budúceho roku.

Súťaž elektrických automobilov bola vytvorená spoločnosťou, ktorá nesie názov Electric GT Holdings, a jednotlivé preteky sa budú odohrávať na najslávnejších okruhoch po celom svete. Celkovo by malo byť zapojených 10 súťažných tímov, ktorých jazdci budú sadať do elektromobilov Tesla Model S P85+.
 
Podľa technického riaditeľa série, Augustina Payu, sa na elektromobiloch budú vykonávať len malé zmeny. Úpravy sa dotknú najmä účinnosti brzdenia, či zlepšenia aerodynamiky vozidla, aby sa lepšie správalo na vozovke pri vysokých rýchlostiach. Takisto sa posilní odpruženie, chladenie bŕzd a zníži sa celková hmotnosť elektromobilu. 
 
 
Správy o Electric GT World Series prichádzajú v čase, kedy je druhá sezóna súťaže Formula E v plnom prúde. Práve Formula E mala prilákať množstvo automobilových fanúšikov do ulíc miest, a aj napriek tomu, že je cítiť záujem o preteky elektrických monopostov, očakávania boli o niečo vyššie. Jednotlivé preteky Formuly E sú oveľa kratšie ako pri veľkých cenách Formuly 1. Monoposty Formuly E dokážu ísť rýchlosťou 220 km/h, no pri rýchlej jazde sa 28 kWh batéria vybije za 25 minút.
 
Elektromobil P85+ disponuje batériou s oveľa vyššou kapacitou (85 kWh), čo znamená väčší dojazd a tým pádom aj dlhšie preteky. Práve táto výhoda dovoľuje vozidlám Electric GT World Series súťažiť na väčších a rýchlejších tratiach ako Formula E. 
 
Podrobný kalendár pretekov by sme mohli poznať v priebehu tohto roku, keďže momentálne prebiehajú rokovania so zástupcami slávnych okruhov akými sú Circuit de Barcelona-Catalunya, Donington Park či nemecký Nürburgring.
 
Zdroj: theverge
 
Komentáre (2)
risomas
ako s tych chcu pretekat ked to nevie zajst jedno rychle kolo na ringu - prehre je sa to.
juju
Laguna Seca: najlepsi cas na koloTMS=1min53s, TRoadster=1min49s http://www.teslarati.com/video-teslarati-48-tesla-finishes-2nd-laguna-seca-ev-race-competition/
Pridať nový komentár
TOPlist