Tesla zvoláva takmer 6000 automobilov

Tesla má pred sebou veľký problém.

Automobilová spoločnosť Tesla zvoláva 5947 elektromobilov, kvôli možným nepríjemnostiam s brzdami. Presnejšie ide o problém s uchytením brzdových strmeňov. Táto závada sa objavila aj v dokumente, ktorý vydáva Národný úrad pre bezpečnosť diaľničnej prevádzky (National Highway Traffic Safety Administration). Jedná o modely - Tesla Model Y, ktorý bol vyrábaný v rokoch 2020 až 2021 a Tesla Model 3, ktorý sa vyrábal v rokoch 2019 až 2021. Problém sa týka chybného uchytenia brzdových strmeňov, ktoré by sa potenciálne mohli uvoľniť a dotknúť sa ráfikov, čím by malo dôjsť k strate tlaku v pneumatikách.

Podľa Tesly je táto závada znepokujujúca, ale spoločnosť ešte nevidela haváriu, alebo spôsobenie zranenia v dôsledku vzniku defektu. Presný dátum zvolávania predmetných elektromobilov do servisu ešte nie je známy. V prípade automobilovej spoločnosti Tesla nejde o jediný prípad týkajúci sa problémov. Okrem tejto chyby, predmetný úrad eviduje ďalšie problémy s elektromobilmi od tohto výrobcu. Automobilka eviduje taktiež 135 000 elektromobilov, ktoré majú problémy s dotykovou obrazovkou. Ďalší problém hlási 12 300 elektromobilov Tesla Model X s uvoľňujúcimi sa plastovými časťami.

Automobilová spoločnosť Tesla, patriaca spolu s vesmírnou spoločnosťou SpaceX - Elonovi Muskovi, je známa výrobou extrémne rýchlych elektromobilov, lenže na druhej strane jej modely neoplývajú dostatočnou kvalitou.

Zdroj: Engadget,

Pridať nový komentár
TOPlist