Tesla zavádza poplatky pre vodičov, ktorí budú zneužívať nabíjacie miesta Superchargerov

 
Spoločnosť Tesla sa rozhodla zatrhnúť vystávanie na dobíjacích miestach staníc Supercharger. Nezodpovední vodiči si za čas státia na mieste po plnom nabití budú musieť priplatiť.

Nabíjanie elektromobilov dnes ešte nie je úplná samozrejmosť, a kvalitná infraštruktúra sa popri hlavných ťahoch ešte len buduje. Ak majitelia vozidiel Tesla potrebujú rýchlo nabiť svoj elektromobil a opäť vyraziť na cestu, môžu využiť niektoré z rýchlo nabíjacích staníc Supercharger. Aj tu ale môže nastať problém a to vtedy, ak vodič na stanici nenájde ani jedno miesto voľné.
 
 
Problémom môže byť špička, kedy sa presúva väčšie množstvo ľudí z miesta na miesto, alebo aj nezodpovednosť vodičov, ktorí aj po ukončení nabíjacieho cyklu blokujú miesto pri nabíjačke iným vodičom. Práve druhá možnosť sa vyskytuje oveľa častejšie, a prinútila vedenie Tesly prehodnotiť svoj prístup. Doteraz mohli majitelia Tesiel po ukončení nabíjania neobmedzene využívať miesto pri nabíjacej stanici.
 
Po novom si ale majitelia Tesiel musia strážiť čas pri používaní staníc Supercharger, pretože každá minúta navyše ich bude stáť peniaze. Vodiči, ktorí budú chcieť využívať miesto aj po ukončení nabíjania si budú musieť zaplatiť $0,40 za každú začatú minútu. Poplatok sa začne účtovať po piatich minútach odkedy bolo ukončené nabíjanie. 
 
Tesla ubezpečuje zákazníkov, že takýmto spôsobom sa nesnaží zarobiť, ale chce aby bolo všetkým vodičom umožnené použiť stanicu Supercharger.
 
Zdroj: neowin
 
Komentáre (4)
konovbrat
Skvely napad ako "umravnit" sebeckych tupcov..Dal by som tu sadzbu za minutu aj ovela vyssie..
flar2
Presne suhlas...zo začiatku ma ani nenapadlo, že by tam niekto mohol len tak postávať a potom som videl na youtube niekoľko videí, kde ten youtuber čo to natáčal mal problém dostať sa na supercharger, pretože boli všetky stanice obsadené pravdepodobne aj ľudmi, ktorí mali svoju teslu už dávno nabitú alebo dokonca boli už aj odpojení a len tak tam stáli - povedal som si WTF, hned by som rozbil hubu tomu idiotovi čo to tam len tak blokuje, bohužiaľ na svete je taká strašná spústa bezohľadných sebeckých imbecilov.
Jaroslav7
Elektromobily nám prinesú viac starostí, ako si myslíme... Zatiaľ najlepšia alternatíva je hybrid, cng/elektro.
Okolosediaci
Zatial najlepsia alternativa je auto na vodu - spaliny su opat voda, ktora moze byt opatovne pouzita ... bohuzial TIETO motory su poriadne zapecatene v sejfoch dodavatelov ropy/vyrobcov aut s motormi na fosilne paliva.
Pridať nový komentár
TOPlist