EN

Tesla začne na sledovanie vodičov počas zapnutého autopilota používať kameru v interiéri auta

Systém autopilota spoločnosti Tesla bol tento rok podrobený veľkej kritike a pravdepodobne ste už videli niekoľko videí ukazujúcich ľudí, ktorí systém nepoužívali spôsobom určeným výrobcom. Vyzerá to však, že najnovšia aktualizácia autopilota konečne využíva na sledovanie vodičov aj kameru v interiéri auta.

Podľa zoznamu zmien aktualizácie zverejnenom na Twitteri bude kamera v interiéri auta namontovaná nad spätným zrkadlom „detegovať a varovať na nepozornosť vodiča, keď je zapnutý Autopilot“. Vozidlu to tak dodáva ďalší spôsob, ktorým môže zabezpečiť, aby vodič naozaj sledoval cestu. Údaje z kamery údajne samotné vozidlo neopúšťajú, čo znamená, že spoločnosť ani nikto iný k nim nemá na diaľku prístup. To všetko, samozrejme, platí iba pokiaľ nie je povolené zdieľanie údajov.

Spomínaná interiérová kamera v automobiloch spoločnosti Tesla sa dodnes používajú hlavne na zaznamenávanie udalostí pri núdzovom brzdení. Systém autopilota zisťoval pozornosť vodiča prostredníctvom senzorov vo volante, ktoré merali odpor, čo malo zabezpečiť, aby vodič stále držal ruky na volante.

Staršie verzie (pred rokom 2021) modelov S a X tieto interiérové kamery nemajú, takže monitorovanie vodičov týmto spôsobom v nich nebude možné.


Prečítajte si tiež: Ľudia vydávajúci sa za Elona Muska už od októbra ukradli viac ako 2 milióny dolárov v kryptomenách


 

Zdroje: Twitter, YouTube, YouTube

Pridať nový komentár
TOPlist