Tesla si už za dobíjanie áut nechá zaplatiť

Doživotné nabíjanie automobilov Tesla Motors je na konci svojho cyklu.

Tesla už skôr avizovala, že dôjde k ukončeniu možnosti získať doživotné nabíjanie automobilov Tesla na nabíjačkách Tesla Motors. Túto možnosť mali ešte používatelia vďaka referral (odporúčací) bonusu, ktorý skončil včera. Pre všetky novo dodané vozidlá tak platí, že jej majitelia budú musieť dobíjanie už zaplatiť.

V praxi by to mohlo znamenať, že budú budúce autá o niečo lacnejšie. Dá sa predpokladať, že Tesla do finálnej ceny zahrnula aj náklady na nabíjanie. Tesla túto službu dlhodobo prezentovala ako niečo extra a zároveň sa vďaka nabíjaniu zadarmo podarilo rozšíriť povedomie o elektroautách.

V súčasnosti vyjde nabíjanie na približne 2€ za 100km dojazdu. Tesla bude pri nových autách dodávať kupón v hodnote asi 100 amerických dolárov.

Zdroj: Tesla

Komentáre (7)
Pjetro de
tesla ma deklarovanu spotrebu 20 kWh na 100 km (o com svedcia vyse 500 km dojazdy 100 kWh baterky), realna spotreba vsak moze byt este vacsia malinke mestke golfove elektricke vozitka po prepocitani vyrobcami deklarovanych hodnot maju spotrebu iba cca 12-13 kWh na 100 km, tam to tych 2 € na 100 moze byt (aj ked tam zasa pre istotu tvrdia ze je to menej) jedna kWh pre uplne normalneho cloveka stoji 0,16 €, t.j. 100 km stoji 3,20 € a nie, nieco take ako "nocny prud" nema kazdy doma a nespusti sa to same kazdemu po 22hod prosim prestante dezinformovat verejnost nakladmi na jazdu elektromobilom
jackk
Uprav si prosím cenu za kWh, aby si náhodou nedezinformoval verejnosť
Pjetro de
kuratenko, to ze aj bezny clovek (aj ja) zaplatim za kWh 4-5-6 centov je jedna vec, druha vec je, ze ked si to co za elektrinu v sumare platim rozpocitam na spotrebu, vyjde mi to presne 16 centov na kWh, pretoze cena za samotnu elektrinu je 1/3 (slovom IBA JEDNA TRETINA) toho co platime: https://bit.ly/2NXDeK3
Pjetro de
detto z čoho sa skladá cena benzínu maloobchodná marža 4% spracovanie ropy, distribúcia 7% cena ropy 34% spotrebné dane 55% istotne ked prides na benzinku tak neuvazujes v intenciach, ze liter benzinu stoji iba 34% toho co ukaze stojan na cerpacke presne z tej istej priciny je nutne podobne uvazovat aj o cenach elektriny
Pjetro de
aj preto je dobre si rozmyslet, ci tu umyvacku riadu budem (s programom co zozere 1,3 kWh) pustat ozaj kazdy den, pretoze iba na elektrine to mame potom 0,20€ na jedine umytie ak k tomu pridam tablety/prasky/gel na umyvanie, mame to dalsich 0,10€-0,20€ na jedine umytie (podla druhu/znacky/triedy ... je rozdiel v cene napr. tablety somat classic s 3 ucinkami, somat all in one s 8 ucinkami a gold s 12 ucinkami atd atd atd) ... lestidlo a sol spolu daju tiez cca 0,05€ na jedno umytie umyvacku treba aspon po 30 umytiach precistit cistidlom co teda nestoji 1€, to nam dava pri maximalnom optimizme 0,05€ na jedno umytie a naraz pridem k zaveru, ze kazde jedno umytie riadu ma stoji (na elektrine a chemii) od 0,30€ po 0,50€ !!!! podla toho ci pouzivam smejdove/lacne chemicke prostriedky alebo drahe znackove. aj s vodou mozme pocitat, lebo tych 10 litrov na jedno umytie tam je, co pri cene 2-3 € na kubik su dalie 2-3 centy na jedno umytie tolko k cenam elektriny :)))
Ján Kisty
Neviem ako vy, ale v rodine má známy TESLA S 75D a reálne som ju aj šoféroval... cena za 100km sa môže jemne líšiť, nebavíme sa ale o nabíjaní doma, na staniciach býva o čosti lacnejšie.... Ale inak s Vami súhlasím :).
Pjetro de
tak to hej, na teslovskych nabijacich staniciach to moze byt odteraz 2€/100km miesto 0€/100km
Pridať nový komentár
TOPlist