Tesla pridala do svojich áut bezpečnostný mód

Ten stráži aby auto nikto nevykradol či neukradol. Ako píše Tesla vo svojej tlačovej správe k aktivácii bezpečnostného kódu, v USA sa auto ukradne každých 40,8 sekundy. Tesla chce svoje autá čo naúčinnejšie chrániť aj v tomto smere a preto aktivovala vo svojich vozidlách takzvaný bezpečnostný strážny mód.

 Keď je bezpečnostný mód užívateľom povolený, tak vonkajšie kamery monitorujú okolie auta. V prípade ak systém zistí minimálne nebezpečenstvo, ako napríklad, že sa niekto nakláňa nad auto, tak sa prepne do výstražného módu v ktorom sa na displejoch v automobile objaví nápis "Alert" a upozornenie, že kamery auta nahrávajú.

Ak systém deteguje vážnejší problém, ako napríklad rozbitie okna auta, prepne sa do polachového módu v ktorom zvýši jas displejov a na audio systéme auta začne s maximálnou hlasitosťou prehrávať hudbu. Zároveň upozorní majiteľa auta, v mobilnej aplikácii Tesla, že nastal incident. 

Majiteľ auta si môže video incidentu, ktoré začne 10 minút pred tým ako bol incident zistený, stiahnuť. Zaujímave je, že na to aby si mohol video stiahnuť musí do USB portu auta zasunúť USB kľúč ešte predtým než povolí bezpečnostný mód. Zaujímavé je to preto, a opravte ma ak sa mýlim, že Tesla určite má dostatok miesta vo svojom systéme na uloženie videa. Účel bude skôr v tom, že takým krokom majiteľ vlastne doplňujúco potvrdí, že si chce v prípade incidentu uložiť nahrávku okolia svojho auta. Je to samozrejme len dohad, pri ktorom budem rád ak ma v diskusii opravíte, či doplníte.

Aktivácia sa zatiaľ týka automobilov v USA, začína na Modeloch 3 a bude pokračovať na Modeloch S a Modeloch X, ktoré boli vyrobené po auguste 2017.

Zdroj: www.tesla.com

 

Komentáre (3)
FeroLopata

Zaujimave - aj ked v EU to asi nebude take jednoduche kvoli ochrane osobnych udajov - napr. v Rakusku nesmiete pouzivat ani onboard kameru v aute, takze nahravanie okolia auta je problem.
A este detail - opravte si v texte "deteguje".

Jarocell

V tom Rakusku je to nejednoznacne a je viac vykladov. Údajne (!) je mozne pouzivat autokameru, ale bez akehokolvek zverejnenia zaznamov s vynimkou situacie po nehode. Pretoze ale nik nema chut sa dohadovat s policajtmi, radsej si kameru dava dole. Aj ja. Dokonca niektori alibisti odporucaju na kamerach, ktore su v autach napevno uz z vyroby zaslepit ich objektivy viditelnou ciernou paskou. Stalo by sa pokus poziadat o definitivny vyklad rakuske organy a zverejnit ho. Kazdopadne na rakuskych hraniciach konci aj Google Street View. Ich auta tam zakazali...

Karolkm

Nahravka incidentu sa uploaduje zaroven do cloudu tesly (ak je to povolene). Takze ten usb kluc si zlodej moze odniest a nic mu to nepomoze.

Pridať nový komentár
TOPlist