Tesla odkladá uvedenie elektrického kamióna, pomôže hurikánom postihnutému Portoriku

, Autor: Tomáš Zvorák

Tesla prekladá dátum uvedenia elektrického kamióna, aby mohla uvoľnené zdroje použiť pre pomoc hurikánom postihnutému Portoriku a pre vyriešenie slabých miest v produkcii Modelu 3.

Správu na svojom Twitter účte včera oznámil Elon Musk. Pôvodne plánovaný dátum uvedenia elektrického kamióna bol ohlásený na 26. október. Novým termínom je podľa príspevku na Twitteri 16. november.

Tesla pred pár dňami oznámila, že produkciu Modelu 3 brzdia slabé miesta vo výrobe. Spoločnosť získala od zákazníkov 450 tisíc objednávok a výroba ide pomalšie než sa plánovalo.

Spoločnosť uvoľnené zdroje použije aj na pomoc Portoriku, ktorého elektrická sieť bola ťažko poškodená hurikánom Mária. Elon Musk na Twitteri tento týždeň odpovedal na otázku, či by Tesla dokázala pomôcť pri obnove elektrickej siete ostrova. Povedal, že riešenie Tesla založené na solárnych paneloch a batériách už použila na menších ostrovoch, ale že je škálovateľné na väčšie ostrovy prakticky bez obmedzenia. Guvernér Portorika Ricardo Rosello na Twitteri vyzval Muska, aby začali rokovania, či Tesla chce ukázať silu a škálovateľnosť jej technológií pri pomoci ostrovu. Podľa včerajšieho ohlásenia Elona Muska a z tweetu guvernéra Rosella vyplýva, že rozhovory prebehli a Tesla sa zapojí do pomoci ostrovu.

Kľúčové slová
Elon Musk, Tesla Model 3
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

kde ide o minanie stoviek milionov az miliard dolarov z penazi danovych poplatnikov, tam sa zjavuje Elon Musk.

Poslať nový komentár

TOPlist