Tesla musí softvérovo opraviť viac ako 1,1 milióna elektromobilov

Chyba sa týka širokého portfólia značky.

Automobilová spoločnosť Tesla je v mnohých krajinách pod drobnohľadom, nakoľko patrí medzí pionierov medzi modernými elektromobilmi. Vďaka tomu sa o automobilke niekedy píše viac, ako by si spoločnosť žiadala. Neraz sme už písali o tom, ako výrobca elektromobilov musí vykonať softvérovú aktualizáciu, aby opravila problém. Tentokrát sa problém týka hlavne čínskych zákazníkov automobilky. Objavilo sa totiž pomerne veľké množstvo majiteľov elektromobilov Tesla, ktorí hlásili problémy s brzdením, ale aj so zrýchľovaním.

Po aktualizácii softvéru bude systém vodičov upozorňovať o trvalom stláčaní "plynového" pedálu. Zároveň si budú môcť po novom nastaviť intenzitu a úroveň regeneratívneho brzdenia. Závada brzdového systému sa má týkať hlavne automobilov vyrobených od roku 2019 až po súčasnosť. Medzi dotknuté elektromobily patria: Model Y, Model 3, ale aj dovezené automobily - Model S, Model X a Model 3.

Na problém upozornila aj vodička z Číny, ktorá sa rozhodla o tejto závade informovať na autosalóne v Šanghaji v roku 2021. Podľa obyvateľky Číny mal mať jej otec vážnu autonehodu spôsobenú zlyhaním bŕzd. Automobilka sa síce vodičke ospravedlnila, ale chybu odmietla, nakoľko mal jej otec ísť neprimeranou rýchlosťou.

Zdrpj: Engadget,

Pridať nový komentár
TOPlist