Tesla Model S sa ako policajné auto v Los Angeles neujalo

 
Už ubehol rok odkedy začali policajti v Los Angeles využívať pre svoje účely elektromobil Tesla Model S. Policajné oddelenie sa preto rozhodlo zhodnotiť situáciu a dospeli k názoru, že zatiaľ nie sú pripravení na prechod k elektrickým automobilom.

Riaditeľ polície v kalifornskom meste Los Angeles, Vartan Yegiyan, sa v rozhovore pre americkú televíziu CNBC vyjadril, že je spokojný s prístupom spoločnosti Tesla, ktorá im ponúkla Model S na testovanie a následne vyhodnotenie získaných poznatkov. No jedným dychom dodal, že tieto elektromobily zatiaľ nemajú pre policajné využitie praktický význam.
 
Existuje niekoľko dôvodov, prečo nie je policajné oddelenie v Los Angeles momentálne pripravené na výmenu klasických automobilov za tie elektrické od Tesly. Medzi hlavné nedostatky aktuálne patrí ich vysoká cena a nedostatočná nabíjacia infraštruktúra.
 
 
Policajti v LA momentálne využívajú služby automobilu Ford Explorer, ktorý sa teší vysokému záujmu zo strany polície po celých štátoch. Jeho cena nie je najnižšia, keďže jeden kus takéhoto vozidla sa predáva v rozmedzí $40 000 - $50 000. Táto cena je však stále o polovicu nižšia ako pri elektromobile Model S, za ktorý by policajné zložky museli zaplatiť okolo $100 000 za kus.
 
Yegiyan však nevylúčil možnosť prechodu na elektrické vozidlá v budúcnosti, kedy ich cena bude oveľa viac prijateľná a takisto bude dostatok nabíjacích staníc. V dohľadnej dobe však budú ulice Los Angeles brázdiť klasické motorové vozidlá s policajnými majákmi na streche.
 
Zdroj: mashable
 
Komentáre (10)
Elementaris
A nase policajne fabie boli len o kus lacnejsie ako tesly :D
peto166
smutne... :(
Robo7
Prax ukazuje že autá na baterky sú omyl, je to slepá ulička ktorá je navyše vysoko stratová, je to ako cesta na mesiac , prvýkrát ohúri a potom sa na to zabudne....
XMen1
Jeej dalsi igelitentny prorok. Len aby sa na teba nezabudlo ty omyl a navyse vysoko stratovy. Tesla S ako policajne auto je ako policajne auto Bugatti veyron v Dubaji. Nema zmysel koli cene. Ked bude na svete Tesla model 3 potom sa budeme bavit. O tomto tvojom nazore sa mozme porozpravat po roku 2020. Potom uvidis ten tvoj omyl.
Robo7
Ak si si objednal Teslu model 3 za ľudovú cenu určite sa na ňu už tešíš tú radosť ti neberiem a rád počkám aj na rok 2020 alebo radšej 2100...
Karolkm
Prosim ta nekrm toho trolla
mb202
Dalsi igelitny prorok;-)
Marek_Norway
Bohuzial mozes mat pravdu, momentalne je to naozaj wau mat elektromobil, ale obavam sa, ze pri masivnom rozsireni prudko stupne cena elektrickej energie nehovoriac o "nezelenosti" vyroby el. energie a jej buducom nedostatku. Uz teraz chce EU zakazat rychlovarne konvice :)
annfokker
zaujimavy je prechod od Crown Victoria k Explorer...
alibaba
to je ako z autickami na ovladanie, :) pre deticky na baterky a ten kto fakt chce nieco poriadne si kupi na spolovaci motor :)
Pridať nový komentár
TOPlist