Tesla Model S Plaid: 1100 koní, 322 km/h a dojazd cez 800 km

Tesla predstavila novú, ešte výkonnejšiu verziu Modelu S s prívlastkom Plaid. Ten si v hierarchii automobilky upevnil pozíciu vlajkového modelu, ktorý tak nekompromisne poráža ostatné modely značky v dojazde, výkone aj zrýchlení.

Model S Plaid využíva na pohon tri elektromotory s kombinovaným výkonom viac než 1100 konských síl. Akcelerácia z 0 na 100 km/h je tak otázkou menej než 2,1 sekundy a maximálna rýchlosť dosahuje úctyhodných 322 km/h. Ak by ste dostali chuť na šprint na štvrť míle, Tesla S Plaid ho pokorí za menej ako 9 sekúnd. Na mimoriadnom výkone má určite podiel väčšia batéria, s ktorou dokáže vozidlo prejsť 840 km na jedno nabitie. Presnú hodnotu v kWh výrobca neudáva.

Nový model Plaid je v ponuke aj u európskych predajcov Tesly. Nemecká stránka uvádza základnú cenu 139 990 €. Hoci je základná cena vysoká, stále zostal priestor na niekoľko príplatkov, ako sú iné kolesá, interiér či možnosť autonómnej prevádzky v budúcnosti. S nimi sa cena vyšplhá až na 157 670 €. Prvé dodávky odhaduje Tesla na koniec roka 2021.

 

Zdroj: Tesla

Pridať nový komentár
TOPlist