Tesla končí s nabíjaním zadarmo - za nabíjanie nových áut musíte platiť

, Autor: Ján Kisty

Všetko dobré sa raz skončí. Tesla oznamuje, že novo dodané vozidlá sa už nebudú nabíjať v jej staniciach zadarmo.

To čo bolo nosným pilierom automobilky, končí. Bolo to neudržateľné. Tesla v roku 2012 spustila sieť rýchlonabíjačiek s názvom Supercharger Network. Tie dnes slúžia pre viac než 160 000 vozidiel Tesla Motors. V súčasnosti je v prevádzke viac než 4600 nabíjačiek. Tesla Motors sa chce zamerať na rast a rozširovanie týchto nabíjačiek s cieľom pokryť väčšinu vyspelého sveta (s výnimkou Afriky a Grónska).

Pre vozidlá objednané po 1.1.2017 alebo dodané po 1.4.2017 nabíjanie zadarmo nebude. V cene vozidla bude 400kWh alebo dojazd 1600 kilometrov ročne. Nové modely Tesla S a X budú mať stále konektor rýchlonabíjania v cene. Poplatky za nabíjanie by mali byť nízke, spomína sa, že cena by mohla byť približne 10 centov za 1 km, teda asi 10€/100km dojazdu.

Len pripomíname, že Tesla už pred pár mesiacmi uviedla, že Model 3 nebude mať neobmedzený prístup k rýchlonabíjačkám. Nový model Tesla Model 3 si objednalo až 320 000 zákazníkov a je jasné, že Tesla by ekonomicky doživotné nabíjanie neuniesla. Ani konektor pre Supercharger nemá byť v základnej výbave. Už teraz musí automobilka nabíjanie krížovo dotovať. Zlacnenie modelov X a S sa neočakáva.

Neprehliadnite: Spýtaj sa čo chceš : O Tesle, aute o ktorom sa najviac hovorí a píše

Zdroj: blog Tesla

 

Kľúčové slová
Tesla Model 3, Tesla Motors
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

10€/100km .. si robite hadam srandu, alebo zly preklad? Sak fosilaky vyjdu lacnejsie:

benzin dnes 1,26 € a teda 10/1,26 = cca 8 a iba kto jazdi ako idiot ma spotrebu benzinu nad 8
nafta dnes 1,05 € a teda 10/1,05 = cca 10 a to uz sa ani jazdit tak debilno neda aby som mal spotrebu 10 na DIESELI

spomina sa tato cena, mozno to bude nakoniec 1€/100km

to je uplna kravina, tesla ma teraz cca 3,70 €/100 km (pri nasej cene 0,15 €/kWh), tesla model 3 ktory este nevysiel bude mat vraj 3 €/100 km a bmw sa nechava pocut ze chce dosiahnut 2 €/100 km ........ len pri akych cenach za kWh

Re: Tesla končí s nabíjaním zadarmo - za nabíjanie nových ...

Korektné by bolo napísať cenu aj vrátane výmeny batérií, to už bude iná cena, pri bežnom aute vymeníme na motore max. rozvody, remene a ideme ďalej.

To sme viackrát uvádzali.. výmena cca pri 300 000.. a cena ďaleko cez 10 000€..

Re: Tesla končí s nabíjaním zadarmo - za nabíjanie nových ...

10 € / 100 km je smiešna cena, aj priemerné benzínové auto má lacnejšiu prevádzku pri dnešných cenách. Emisie sú zanedbateľné, o 10 rokov by sa mali používať filtre, v ktorích sa usadia emisie v tekutine /neviem ako sa to volá/potom sa zahodia do mora, kde tlak a teplota vody neumožní ich únik + účinnosť už teraz je kladná.

yes! znečistime moria ešte viac ako sú!

A kde asi konci CO2 z atmosfery? Dazdami sa dostava na morskom dno , posunom tektonickych dosiek v zemskej kore a sopky ho zase vyflusaju do atmosfery. Akurat sa znizi ucinok sklenikoveho efektu ak CO2 z automobilov bude koncit priamo na morskom dne a nie v atmosfere.

Dazdom ani tak nie, ale organizmami (tie maju zaklad uhlik a tie skrupinkove stroska aj vapnik). Kratsi CO2 cyklus je fytosynteza-dychanie a ten dlhsi je tebou popisovany, ked sa to dostane hlboko tektonickymi pohybmi (najma ako uhlicitany) a sopkami zasa do luftu. Tento druhy CO2 cyklus ale trva radovo desiatky milionov rokov, takze uvazovat o nom z hladiska meritok cloveka, je dost zcestne.

Ehm. CO2 v ovzdysi reaguje s vodou a vytvara kyselinu uhlicitu ktora je prirodzenou sucastou dazdov . Ta potom niekolkymi procesmi od zvetravania hornin, iontami Mg,Ca v riekach sa meni na uhlicitan vapenaty v oceanoch (ten potrebuju niektore zivocichy pre svoje schranky)alebo sa zase rozklada na CO2 ktoru potrebuju zase riasy,, a tie su zase potravou pre miliony dalsich zivochov morskeho zivota. Ale to je jedno. Tu ide hlavne o to ze CO2 nepovazujem za znecistovanei oceanov. Hlavne ked celkova jeho produkcia clovekom nepredsavuje ani 2% v porovnani s prirodnymi zdrojmi.

https://www.skepticalscience.com/human-co2-smaller-than-natural-emission...

To je vsetko pekna pravda, ale uvedom si: tie prirodne ciselka su/budu troska niekde inde, ziadny plankton, obsorbcia co2 oceanmi pokojne klesne o 5% (napr. z 338 na 315 GT), klcovanie pralesov a celych pluc planety ma taky isty efekt. Bol som sokovany ked som videl satelitne snimky klcovania amazonskeho pralesa. Katastrofa. Stovky km^2 vyklcovane ... Takze tam tiez absorbcia co2 zelenou uz klesa a klesne detto zo 450 napr. na 430. Nasa produkcia potom vobec nemusi stupnut a staci aby bola "iba" onych 29 miliard ton. PROSTE ROVNOVAHU SME UZ NARUSILI! A rokmi sa efekt vyvedenia z rovnovahy kumuluje. Teda tie desiatky miliard ton v atmosfere kazdy rok. To je potom nahoda ze za posl. 120 rokov stupol obsah co2 o celych 40%. Dnesny obsah co2 (cca 400 ppm) nie je absolutny rekord, bolo to aj vyssie staci ist dostatocne do minulosti. Ale absolutny rekord je, ako rychlo to stuplo z 250 ppm na 400 ppm: len za 120 rokov !!! Stupnutie o 100 ppm trva prirode od 5 tisic do 20 tisic rokov. Preco cul stupnutie o 150 ppm trvalo len 120 rokov? To musi byt ku*va nahoda. Ziadne giganticke usporiadanie mamutich sopiek nam tu 120 rokov nevybuchuje ...

10€/100km? Hahaha made my day..

Poslať nový komentár

TOPlist