Tesla dosiahla v treťom kvartáli rekordné čísla

, Autor: kupcik
 
Automobilka Tesla má opäť dôvod na radosť. V treťom štvrťroku dokázali doručiť zákazníkom rekordných 24 500 vozidiel.

V poslednom období to nemala americká automobilka vôbec jednoduché, keďže sa počas leta objavilo hneď niekoľko negatívnych informácií, ktoré zahŕňali ich vozidlá. Včera však automobilka poskytla médiám informácie, ktoré dávajú dôvod na oslavu. Dodávky vozidiel značky Tesla v poslednom štvrťroku narástli o viac ako 70 percent, a k zákazníkom sa dostalo rekordných 24 500 automobilov. Najväčší úspech mali vozidlá Model S, ktorých sa predalo 15 800 kusov, pričom nový Model X si môže vychutnávať ďalších 8 700 zákazníkov.
 
 
Tieto úspechy sú odzrkadlením zlepšenia celkového výrobného procesu, ale takisto aj lacnejším leasingom a viacerým poskytnutým zľavám pri niektorých modeloch. Automobilka takisto vyrobila o 37% viac vozidiel, ako v druhom štvrťroku. Výrobné linky opustilo celkovo 25 185 vozidiel, čo je viditeľný rozidel oproti 18 345 v druhom kvatráli. Tieto pozitívne správy dávajú automobilke Tesla šancu na dosiahnutie stanoveného cieľa, ktorým bolo dodať 50 tisíc vozidiel za druhý polrok 2016. Predstavitelia sú optimisticky naladení, keďže v poslednom štvrťroku očakávajú ešte väčšie čísla ako teraz.
 
„Očakávame, že dodávky vozidiel v štvrtom kvartáli budú o niečo vyššie ako v tom treťom. A to aj napriek tomu, že sa budeme musieť popasovať s dodávaním vozidiel v nepriaznivom zimnom počasí počas sviatkov. Splnenie stanoveného cieľa je aj naďalej reálne.“ píše sa vo vyhlásení Tesly.
 
 
Kľúčové slová
Tesla, Tesla Motors
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Tesla dosiahla v treťom kvartáli rekordné čísla

Len tak dalej :-)

Poslať nový komentár

TOPlist