Tesla dosiahla rekordný zisk aj napriek oneskoreným dodávkam nových modelov S a X

Výrobca elektromobilov Tesla vykázal rekordné výsledky za prvý štvrťrok tohto roku, ktoré prekonali očakávania analytikov. Tržby spoločnosti boli o 74% vyššie ako v rovnakom období minulého roku.

Cena akcií spoločnosti Tesla však klesla až o 3% v súvislosti so správami o finančných výsledkoch po tom, čo vyšlo najavo, že za výsledkami spoločnosti bol čiastočne predaj kryptomeny Bitcoin a regulačných kreditov. Príjmy spoločnosti dosiahli 10.39 miliárd dolárov v porovnaní s očakávanými 10.29 miliardami, ktoré očakávali analytici. Výnosy spoločnosti Tesla v tomto štvrťroku tak boli o 74% vyššie v prvom kvartáli roku 2020.

Výrobca automobilov tiež uviedol, že jeho čistý zisk dosiahol štvrťročný rekord 438 miliónov dolárov a spoločnosť zaznamenala v tomto období tržby z predaja regulačných kreditov 518 miliónov dolárov. Taktiež zaznamenala pozitívny vplyv predaja kryptomeny Bitcoin v prvom štvrťroku, ktorým získala 101 miliónov dolárov.

Spoločnosť Tesla dodala 184 800 vozidiel Model 3 a Model Y, čím prekonala očakávania a vytvorila svoj rekord. Spoločnosť však tiež uviedla, že v období do 31. marca nevyrábala žiadny zo svojich sedanov vyššej triedy Model S alebo SUV Model X. Výkonný riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk uviedol, že nová verzia sedanu Model S bude zákazníkom dodávaná od mája tohto roku, dodávky SUV Model X budú zahájené v treťom štvrťroku 2021.

Spoločnosť uviedla, že v roku 2021 očakáva viac ako 50-percentný nárast dodávok vozidiel, čo znamená minimálne celkové dodávky v tomto roku okolo 750 000 vozidiel. Spoločnosť Tesla údajne prekonala nedostatok mikročipov, ktorý čiastočne sužoval automobilový priemysel tým, že „sa mimoriadne rýchlo otáčala k novým mikrokontrolérom a súčasne vyvíjala firmvér pre nové čipy od nových dodávateľov“. Spoločnosť však svojich dodávateľov nezverejnila.


Prečítajte si tiež: Veľká Británia by mala do konca roka povoliť „samojazdiace“ autá


 

Zdroje: Tesla Investor Relations

Pridať nový komentár
TOPlist