Tesla dosiahla po dvoch rokoch čakania konečne zisk

, Autor: kupcik
 
Automobilke Tesla sa blýska na lepšie časy, minimálne z finančného hľadiska. Po dvoch rokoch sa im podarilo dostať do kladných čísel.

Americká automobilka Tesla Motors zaznamenala mesiac, na ktorý budú jej najvyšší predstavitelia spomínať s radosťou. Minulý týždeň sme sa priamo z kuchyne automobilky dozvedeli, že všetky novo vyrobené elektromobily budú obsahovať hardvér potrebný na autonómne jazdenie. Na piatok je zas naplánovaná udalosť, na ktorej by mal byť predstavený strešný solárny panel určený pre vozidlá značky Tesla.
 
 
Ďalšou pozitívnou správou je medziročný nárast v predaji elektromobilov Tesla Model S o 59%. Aj tento zvýšený predaj sa podpísal pod finančné výsledky za tretí štvrťrok 2016, kedy spoločnosť Tesla Motors vykázala zisk vo výške 21,9 milióna amerických dolárov. Tesla navyše hlási rekordné čísla v rámci výroby, predaja a celkových výnosov z vlastných elektromobilov.
 
V liste adresovanom akcionárom spoločnosti Tesla tvrdí, že medziročný nárast objednávok modelov S a X narástol o 68%. Spolu so zvýšeným záujmom ide ruka v ruke aj nárast produkcie týchto vozidiel. Oproti minulému roku sa jedná o 92% nárast, a oproti druhému kvartálu o takmer 37%. Tesle sa pravdepodobne podarí splniť základný cieľ pre druhý polrok 2016, a tým je vyrobiť 50-tisíc vozidiel.
 
Zdroj: engadget
 
Kľúčové slová
Tesla, Tesla Motors
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Tesla dosiahla po dvoch rokoch čakania konečne zisk

neskodilo by mat aspon zakladne fakty v poriadku. tesla predava model S od polovice 2012, odvtedy zaznamenavala jednu stvrtrocnu stratu za druhou, okrem prveho stvrtroku 2013, ked zaznamenala zisk 11,2 miliona dolarov. takze ziadne dva roky cakania na prehupnutie do zisku, ale iba druhy stvrtrok za celu historiu firmy (viac ako desat rokov existencie), ked sa im podarilo dosiahnut zisk. a zatialco zisky so 11, resp. 22 milionov, tak stvrtrocne straty su v stovkach milionov dolarov. A netreba zabudat na stovky milionov ziskane ako depozity na neexistujuce auto model 3..

V podstate mate pravdu !!! ... ale !!! ... kedze je Musk "majitel" (spravca/vlastnik) aj inych spolocnosti ... a sam to aj prezentoval ako "sposob strategie" (resp. aspon docasnej ... uz myslim ze tak ale nefunguju odkedy vyhrali sutaz "nasa" o zasobovani ISS) ... v pripade "prepadu" jednej z firiem ... okamzite nalieva (nalieval) kapital "druhej" (tretej) firmy do tej "neziskovej" aby to neskrachovalo. Takto mu to fungovalo cez SpaceX cez Teslu ... a aj ostatne jeho podniky (napr. solar city, ... atd.).

Takze myslim si ze toto je naozaj "prvy" zisk firmy ako takej ... kedy uz Musk "nepotrebuje" nalieval kapital z inej firmy do stavajucej, kedze ta uz tvori "aj ked iba ciastocne" (alebo uz ciastocne) vlastny kapital ...

... a co mate proti predobjednavkam ? ... vsak to tu fungovalo uz za komunizmu ... a funguje to doteraz (vid hry ... alebo ine "kraviny") ... a preco by mal byt Musk iny (ved ma dost pod capicou) ... ako napr. take VW (keby existovali predobjednavky napr. na Phaeton ... resp. teraz na "novy" elektromobil).

Poslať nový komentár

TOPlist