Tento dron dosiahne rýchlosť takmer 113 kilometrov za hodinu!

, Autor: Ján Kisty

Firma Teal Drones vyrobila najrýchlejší dron planéty.

V tejto chvíli je dron ešte prototyp, napriek tomu púta pozornosť. Nový dron je to najrýchlejšie čo si môžete dnes kúpiť z radov dronov. Dosah (zrejme vysielačky) je síce len 2 kilometre, ale vo vzduchu sa udrží úctyhodných 20 minút. Jeho maximálna rýchlosť je 113 kilometrov za hodinu! Výrobca sľubuje perfektnú manévrovateľnosť a stabilitu približne do 65 kilometrov za hodinu aj vo veľkých výškach.

Takýto rýchly dron si vyžaduje aj veľmi výkonný hardvér a extra presné GPS. Dron poháňa NVIDIA Tegra TX1 spolu s 4GB RAM typu LPDDR4. Nechýba ani 4K kamera s rozlíšením 13 Mpx. Dron podporuje automatické ako aj ručné ovládanie, mód závodenia či schopnosť sledovať objekt, napr. vás - dron letí tesne za vami, pri určenej výške. Dron je možné do budúcna rozšíriť modulmi, tie zatiaľ nie sú na trhu. Prísť má ale podpora termovízie či radarom riadené vyhýbanie, aby sa náhodou nestalo, že sa dron zrazí s lietadlom.  

Cena v predobjednávke (do 15.8.) je $1299, avšak ako bonus dostane batériu s väčšou kapacitou. Informácie o novom drone sú dostupné tu. 

Zdroj: engadget

 

Kľúčové slová
dron, nVidia, preteky dronov
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist