Telekom odštartoval prevádzku LTE-A, rýchlosti až do 375 Mbps

 
Slovak Telekom pokračuje v expanzii vlastnej 4G siete, a to nielen do nových lokalít. V priebehu októbra a novembra prišlo aj k zvýšeniu rýchlosti na nových miestach, a takisto aj k úspešnej inštalácii LTE-A siete v troch rozličných kombináciách.

4G líder na Slovensku dosiahol ďalší významný míľnik, ktorým je štart siete LTE-A s rýchlosťou do 375 Mbps. Takáto sieť je momentálne inštalovaná v štyroch lokalitách: Bratislava-Ružinov (zrýchlenie z 225 Mbps), Bratislava-Petržalka (zrýchlenie z LTE-A do 300 Mbps), Bratislava-Nové Mesto (premiéra LTE-A, zrýchlenie z LTE do 150 Mbps) a Bratislava-Devínska Nová Ves (v oblasti okolo závodu Volkswagen).
 
LTE-A do 375 Mbps spája dva kanály na frekvencii 2600 MHz a jeden kanál na frekvencii 800 MHz. Táto kombinácia umožňuje nielen vyššie rýchlosti, ale zároveň prináša aj lepšie pokrytie budov v týchto lokalitách. „Nesmierne ma teší, že Slovak Telekom dosiahol ďalší míľnik v 4G sieti. Na Slovensku sme postupne uviedli prvú komerčnú prevádzku 4G siete a potom sme uvádzali v komerčnej premiére rýchlosti do 150, 225 i 300 Mbps. Tento, v poradí už piaty míľnik, dokazuje naše pokročilé know-how i prácu s bohatou škálou vydražených frekvencií. A pre používateľov prináša nielen dostupnejšie, ale čoraz kvalitnejšie pokrytie a výbornú zákaznícku skúsenosť v našej 4G sieti,“ uviedol Branimir Marič, výkonný riaditeľ pre IT a technológie Slovak Telekom a T-Mobile Czech Republic.
 
Doterajšie maximum LTE-A (do 300 Mbps) bude k dispozícii na ďalších miestach Slovenska, konkrétne v Žiline, Trnave a Banskej Bystrici (mesto). LTE-A do 225 Mbps je aktuálne dostupná pre väčšinu obyvateľov Košíc, kompletné pokrytie hlásia Marianka, Záhorská Bystrica, a takisto aj časti Bratislavy (Karlová Ves, Dúbravka, Lamač, Kramáre a Trnávka). K 1. decembru je 4G sieť Telekomu prístupná už pre 86,3% populácie Slovenska.
 
Pridať nový komentár
TOPlist