Telegram reaguje na obvinenia Wiredu a WhatsAppu

Komunikátor Telegram podľa Wiredu nie je bezpečný.

Hovorca spoločnosti Telegram - Remi Vaughn reaguje na tvrdenia webovej stránky Wired a konkurenčnej služby Whastapp, že nie je bezpečný. Článok, ktorý publikoval Wired má byť plný nepresností a autor článku mal ignorovať pripomienky spoločnosti Telegram. Na to prevádzkovateľ komunikátora zostavil zoznam chýb na stránke - telegra.ph. Tento zoznam sa má postupne rozširovať. Hovorca reaguje aj na možnosti sledovania polohy, kde ju výslovne musí povoliť sám používateľ, čo vykonalo podľa jeho slov len 0,01 percenta používateľov.

Vaughn ďalej reaguje aj na Cathartove (WhatsApp) tvrdenia, že Telegram nemá zabezpečené rozhovory, pričom "End To End Encryption" (E2EE) bol nezávisle overený. Protokol MTProto 2.0 mal overiť tím vedcov z talianskej univerzity Udine, ktorí ho zverejnili na preprintovom serveri arXiv.org. Spoločnosť Telegram zároveň uvoľnila svoj komunikátor pod open-source licenciu, vďaka čomu je možné overiť zdrojový kód aplikácie. Samozrejme servery, ktoré majú na starosti komunikáciu nie sú open-source, napriek tomu sa podarilo vedcom z Udine overiť ich bezpečnosť.

Výskumníci zároveň overovali aj schopnosť aplikácie v rámci zabezpečenia komunikácie, pre ktorú je potrebné nastaviť napríklad odtlačok prsta (autentifikačný kód). Vďaka tomu by mal byť znemožnený prístup tretej osoby do konverzácie. Vedci zároveň upozorňujú, že takýto útok je možný aj v prípade aplikácie Signal.

Zdroj: GSMArena,

Pridať nový komentár
TOPlist