Telefóny za "babku" alebo 5 najlacnejších telefónov aké kedy boli vyrobené

 
Vedeli ste, že aj bez podpísania zmluvy s operátorom môžete získať telefón za 20€ alebo dokonca aj lacnejšie? A ktorý telefón je tým najlacnejším?

Iste je už z nadpisu každému jasné, že sa nebudeme pohybovať v kategórii telefónov, ktoré sú nabité funkciami či disponujú kvalitným spracovaním. Cieľom nižšie predstavených prístrojov bolo poskytnúť základné funkcie za čo najnižšiu cenu na ktorú počúvajú mnohí zákazníci nevyžadujúci vyspelejšie telefóny. Poďme si teda predstaviť 5 najlacnejších telefónov aké boli kedy vyrobené a predávané.
 
Nokia 105
Prvým z rady lacných prístrojov je telefón od známeho fínskeho výrobcu. Ten svoj najlacnejší telefón uviedol na začiatku roka 2013 za cenu mierne presahujúcu 20€. Za túto cenu zákazníci získali plnohodnotný telefón s farebným displejom, FM rádiom, klávesnicou odolnou proti poliatiu a batériou s dlhou výdržou. Bonusom bolo zopár predinštalovaných hier. Telefón sa predával hlavne na rozvojových trhoch a zaznamenal úspech.
 
 
Vodafone 150
Spoločnosť Vodafone je u ľudí povedomejšia ako operátor, avšak pod názvom Vodafone 150 vydala v roku 2010 lacný telefón. Zariadenie poskytlo maličký monochromatický displej, LED svetlo a výdrž 5h pri nepretržitom telefonovaní. Nič viac, nič menej. Za $15 však nešlo o zlú kúpu pre ľudí, ktorí majú naozaj hlboko do vrecka. Vodafone 150 sa predával v Indii, Turecku a v niektorých častiach Afriky.
 
 
Gongkai
Toto neatraktívne zariadenie pripomínajúce nedokončený plošný spoj sa predávalo v Číne iba za 12 dolárov. Napriek vyslovene nepeknému výzoru ponúkalo zo všetkých piatich telefónov najlepšie parametre. Nešpecifikovaný procesor pracoval na frekvencii 260MHz a RAM mala kapacitu 8MB. Telefón mal navyše pasívny OLED displej schopný zobrazovať 2 farby a disponoval štvorpasmovým GSM a dokonca aj Bluetooth konektivitou. Čerešničkou na torte bola podpora microSD kariet. Je tak zrejmé, že sa peniaze ušetrili predovšetkým na spracovaní telefónu.
 
 
Alcatel OneTouch 1010
Na tento produkt si možno ešte čerstvo spomínate pretože na trh bol uvedený iba nedávno. Vo Veľkej Británii ho bolo možné zakúpiť za 5 libier pri nákupe cez službu Pay As You Go v T-Mobile. V našich končinách je ho možné dostať aj dnes a to za cenu začínajúcu na 13€. Telefón oplýval jednoduchosťou a obsahoval malý farebný displej, 3MB úložného priestoru, batériu poskytujúcu 4 hodiny nepretržitého telefonovania a LED svetlo. OneTouch 1010 obsahoval ešte jednu špeciálnu funkciu a tou bola možnosť vytvoriť čierny zoznam ktorým sa dali blokovať neželané prichádzajúce hovory.
 
 
Hop-On Hop 1800
Prehliadku najlacnejších telefónov uzatvára prístroj s podivným názvom, ktorý išiel cestou maximálnej minimalizácie nákladov. To je aj dôvod prečo Hop-On Hop 1800 nedisponoval žiadnym displejom. Napriek tomu prístroj možno klasifikovať ako telefón pretože sa z neho skutočne dalo telefonovať. To bola zároveň aj jeho jediná možná funkcia. Uvedený bol na trh za cenu $10 avšak zákazníci dostali $5 dolárov späť ak vrátili telefón naspäť aby mohol byť recyklovaný. 
Zdroj: phonearena
 
Komentáre (15)
jursky
Keď to nemalo displej, ako človek vedel aké číslo písal? Či zároveň precvičoval pamäť ze si pamätál co napísal? Mimochodom ten Gonkai sa mi normálne páči - taky telefón nemá hoc kdo. :-D
lacikaboss
no tak ako na pevnej linke :)
Mučo Mačo
ani telefon natrety h***m nema hockto
chlivak
a ked ste mali doma pevnu linku kde si točil kolieskm ako si vedel čo si už vytočil?
Tralalas
Sak nie si debil aby si si nepamatal co si vytocil
pishinger
Nehnevaj sa, ale to musíš mať nejakú serióznu poruchu keď nevieš vyťukať sled 10 cifier bez toho aby si videl tie už vyťukané.
majo987
Ja som kupil v hypermarkete samsung E1200 za 8,99€. Volat a sms sa z neho da.
Toman
ties mam 2 kusky! :)
kukorica
nahodou, ten bez displeja by som bral, .. cvici to pamat.. kedysi som si pamatam cislo telefonu na kazdeho znameho ci rodinu, ktoreho som potreboval. dnes uz to nehrozi. vdaka mudrym telefonom si pamatam coraz menej cisel, .. vraj naco, ked su ulozene v telefone. ..za vsetko zaplatime dan, v tomto pripade v podobe horsej pamati vo vlastnej hlave vymenou za pamat v telefone.
Danula
svätá pravda...takto sa učíme zabúdať
Okolosediaci
no a ked ho raz stratis, tak mas po znamych ...
Boris
Skutočne správny názor!!!!!
katuška
ale figu je to o pamati... ked sme nemali telefony s pamatou, tak sme všetci chodili s diarikmi, zapisničkami a debilničkami po vreckách, v ktorých sme mali RUKOU zapísané telefonne čísla a adresy
johnnybravo
mám Nokiu 105 a je to super mobil ... nie som ten typ ktorý potrebuje tehlu s 50 aplikáciami... na telefonovanie a sms to stačí ... na ostatné veci mám laptop ... a samozrejme vo výbave nechýba legendárny "snake" hadík :D
loco
čudujem sa že ešte v dnešnej dobe ked ma každy internet , tak si ludkovia neviete všimnut ,že na dalekom vychode mate najnovši telefon vo velkosklade za 1 dolar , je to sice trošku zložitejšie dostat ho sem ale nie nemožne
Pridať nový komentár
TOPlist