Tegra 3 bude štvorjadrová a s frekvenciou až 1.5GHz

Nová generácia mobilných čipov Tegra 3 od spoločnosti nVidia sa na trhu objaví na prelome rokov 2011-2012. 

Parametre pripravovanej tretej generácie SoC čipov nVidia Tegra 3 vyzerajú naozaj zaujímavo. Podľa dostupných informácii by sa malo jednať o vôbec prvý mobilný štvorjadrový čip na svete. Dosahovať by mal úctyhodnej frekvencie až 1.5 GHz. 

 

 

Pre platformu tabletov a netbookov bude určený čip s označením T30 disponujúci štyrmi jadrami Cortex-A9. Jeho grafický výkon v porovnaní so súčasnou generáciou Tegra 2 by mal dosahovať až trojnásobok. Tegra T30 bude navyše podporovať aj akceleráciu HD videa a ULP mód (ultra low power) pre úsporu energie. Maximálne podporované rozlíšenie displeja je 1920x1200 pixelov. 

Čip AP30 určený do segmentu smartfónov bude pre zmenu podporovať rozlíšenie do 1366x766 pixelov. Na výber budú okrem štvorjadrových aj slabšie a úspornejšie modely s dvoma jadrami.

Okrem novej Tegry 3, ktorá bude oficiálne predstavená na konci roku 2011, sa túto jar predstaví ešte vylepšená súčasná generácia Tegry 2 s podporou 3D zobrazovania. 

 

ZDROJ: tcmagazine.com

Komentáre (5)
Frosty
ze T-30 :D jak tie tanky
glide
o 10 rokov tu mame terminatora :)
passco
A cena? :D
landrower
a naco to bude?
viperman
arm sa zachvilu bude presadzovat aj v mobilnych zariadeniach ako notebooky, ked aj windows 8 uz bude mat podporu ARM, a pocet aplikaci bude tiez narastat, konecne aspon nejaky tlak na stare archivne X86. :)
Pridať nový komentár
TOPlist