EN

Techsavers: Čo spravila kríza na trhu s novými a renovovanými PC? Odpoveď: Prinútila ich rýchlejšie...

...inovovať. Aktuálne žijeme v dobe stúpajúcej inflácie, nákladov a znižujúcej sa kúpnej sily. Spoločnosti na trhu výpočtovej techniky tak bojujú o každého zákazníka rozmanitými spôsobmi. Na prvý pohľad ideálny stav pre zákazníkov. Na druhej strane to však pre spoločnosti znamená, že prežijú len tie, ktoré dokážu dostatočne rýchlo reagovať. Nielen znižovaním cien ale aj inováciami.

Techsavers, ako lídri na trhu renovovanej výpočtovej techniky, našli recept na to, ako sa na trhu udržať a získať ešte viac spokojných zákazníkov. Reklama na renovované PC a notebooky musí vždy viac a kreatívnejšie komunikovať svoje výhody v porovnaní s novou technikou. Bojuje s predsudkami a presviedča o svojich nesporných výhodách – nižšej cene renovovaného prémiového modelu či šetrení životného prostredia. Netreba zabudnúť ani na vyššiu kvalitu a životnosť prémiových notebookov a PC oproti lacným, aj keď novým notebookom.


ako nový – cieľ našej renovácie je produkt na nerozoznanie od nového

CEO spoločnosti Jaroslav Žerebák: „Od konfliktu na Ukrajine sa začala dramaticky meniť situácia v segmente. Znížil sa dopyt a náš trh zaplavili nové lacné notebooky – nekvalitné “plasťáky“ s nízkou životnosťou. Vzhľadom na všetko, čo sa dialo a deje vo svete, sme správne predpokladali, že ceny nižších radov modelov budú naďalej klesať. Naopak, tie prémiové-kvalitnejšie budú naopak drahšie alebo ťažko dostupné. Problémom sme sa postavili čelom a urýchlili sme procesy inovácie. S hlavným cieľom: šetriť ľudom peniaze.“Dôvodom, prečo si techsavers udržali postavenie na trhu a dokázali úspešne konkurovať novým PC bolo prijatie doležitých rozhodnutí a krokov:

  • - Postupné znižovanie cien už od jari tohto roka. Situáciu na trhu bez váhania premietli do nižších cien pre zákazníkov. Až o 30-40% oproti minulému roku.
  • - 100% vyladený proces renovácie. Použité PC a notebooky majú poškodené diely vymenené za nové a originálne. Sú kompletne otestované a detailne vyčistené. Skontroloval sa každý diel a funkcia, aby sa zabezpečil 100% technický stav. Navyše má každá klávesnica úplne nový povrch so slovenskými znakmi.
  • - Výsledkom renovácie je produkt „Ako nový“ - pýcha nášho procesu renovácie. „PC a notebooky vyzerajú naozaj ako nové a máme od našich zákazníkov tú najlepšiu spätnú väzbu.“– vysvetľuje CEO spoločnosti Jaroslav Žerebák
  • - Garancia na batérie, akú nikto nemá. Techsavers ponúkajú až 1 rok na kapacitu a 2 roky na elektroniku. Pokoj na duši je tak zaručený.
  • - Veľkou výhodou je aj 45 dní na vyskúšanie a záruka minimálne 2 roky. Renovované notebooky a PC od techsavers tak hravo porážajú nekvalitnú a nepoctivú konkurenciu či spomínané lacné plastové notebooky.za 1 rok zrenovujú techsavers takmer 50.000 kusov výpočtovej techniky

Okrem šetrenia peňazí sa techsavers zamerali aj na svoju partnerskú sieť. Vďaka nej dokážu zákazníci takmer v každom meste na Slovensku nájsť nielen doručenie zadarmo, ale hlavne technickú podporu a priateľskú pomoc.

Čo chystajú ďalej? Na túto otázku odpovedal CEO techsavers nasledovne: „Nepoľavíme v našej snahe predstavovať ľudom výhody renovovanej techniky a inšpirujúc sa trhmi v západnej Európe budeme presadzovať rozumnú a ekologickú ponuku na trhu s IT.“

Zdroj: Tlačová správa

 

Komentáre (1)
Simon

mame ich notebooky aj u nas na predajni, treba sice ludom viac vysvetlit a ukazat, ale su spokojni

Pridať nový komentár
TOPlist