TCL predstavila na IFA zaujímavé Android TV

Spoločnosť TCL oznámila uvedenie troch modelových rád televízorov pre európsky trh. Nové modelové rady TCL využívajú integrovanú platformu umelej inteligencie „AI-IN“, ktorá umožňuje používateľom ovládať inteligentné domáce zariadenie pomocou hlasu a napomáha maximalizovať hudobný aj obrazový výkon televízorov TCL.

Medzi novinkami predstavenými na veľtrhu IFA 2019 zaujme predovšetkým modelová rada televízorov TCL X10 s rozlíšením 4K. Tento model je vôbec prvý inteligentný televízor na trhu v kategórii Android TV s technológiou Mini LED. Je taktiež jedným z vôbec najtenších Direct LED televízorov. Ďalšou novinkou je modelová rada TCL X81 s rozlíšením 4K a technológiou QLED TV. Treťou novinkou je TCL EC78 ultratenký televízor 4K HDR Pro. Všetky tri nové modelové rady používajú soundbar značky Onkyo a operačný systém Android TV. Na európsky trh budú uvedené v nadchádzajúcich týždňoch, respektíve mesiacoch.

TCL X10 Mini LED TV: prvý z novej generácie Mini LED TV

Vlajková loď TCL X10 kombinuje Direct Mini LED podsvietenie, technológiu Quantum Dot, rozlíšenie 4K HDR Premium, Dolby Vision i HDR10+. Používateľ môže pristupovať ku svojmu digitálnemu obsahu pomocou hlasového ovládania vďaka Google Assistant.

Obraz je zabezpečený vďaka viac než 15 000 ultratenkými diódami LED v 768 zónach. Modelová rada X10 sa tak môže pýšiť kvalitným podaním bielej farby a sýtymi odtieňmi čiernej. Použitá technológia Quantum Dot prináša zobrazenie farieb na úrovni DCI-P3 až 100 % s hodnotami jasu 1 500 nitov). Natívny je 100Hz displej.

Audio zabezpečuje Dolby Atmos a soundbaru Onkyo 2.2.

TCL X81: nová definícia vzhľadu televízora

Modelová rada TCL X81 kombinuje ultratenký sklenený dizajn a obrazovú kvalitu 4K HDR Premium s technológiou Quantum Dot, Dolby Vision, HDR10+ a systémom Android TV pre inteligentné televízory s integrovanou službou Google Assistant. Prínosom je aj kvalitný zvuk vďaka technológii Dolby Atmos a zvukovému systému Onkyo 2.1.

TCL EC78: výnimočný obraz si zaslúži výnimočný zvuk

Táto modelová rada je navrhnutá pre tých, ktorí nechcú robiť kompromisy medzi kvalitou a elegantným vzhľadom. TCL EC78 kombinuje bezrámčekový, ultratenký kovový dizajn a obrazovú kvalitu 4K HDR Pro s technológiou Wide Color Gamut, Dolby Vison a HDR10+. Tento inteligentný televízor využíva systém Android a integrovanú službu Google Assistant.

Používatelia sa aj v prípade tejto modelovej rady môžu plne ponoriť do ohromujúceho zvuku Dolby Atmos vďaka zvukovému systému Onkyo, ktorý má štyri dopredu vyžarujúce reproduktory.

Zdroj: TCL

Pridať nový komentár
TOPlist