Taxi služba Uber chce ženy - taxikárky

Určite ste už počuli o službe Uber. Tá sa rozhodla, že chce do roku 2020 1 milión žien – vodičiek.

Uber je taxi aplikácia, ktorá prepája potenciálnych zákazníkov s „taxikármi“ častokrát bez licencie – teda obyčajnými vodičmi auta. Okrem toho slúži ako taxameter. Vodiči, ktorí sú v systéme, odvádzajú Uber asi 20% z ceny prepravy. Služby, ktoré ponúka Uber sú ale lacnejšie a zároveň transparentnejšie. Cenu vám totiž prepočíta už aplikácia.

Na Slovensku už podobná aplikácia existuje – HopIN. Aplikáciu sme chceli vyskúšať, narazili sme ale na nefunkčný AppStore.

Uber pred pár mesiacmi taktiež oznámil zámer expandovať, pričom plán bol prísť aj na Slovensko. Americká firma zháňala pracovníkov pre svoju službu. Zaujímavosťou je, že napríklad v Nemecku je služba ilegálna a napriek tomu rastie. Služba funguje napríklad v Prahe.

V súčasnosti Uber funguje v 55 krajinách a takmer všade má problém s legislatívou. Ako sme už naznačili vyššie, Uber ale plánuje ďalšie rozširovanie. Medzinárodným dňom žien oznámil, že plánuje „zamestnať“ do roku 2020 1 milión žien – vodičiek. Ženský výbor Organizácie spojených národov a Uber podajú viac informácií v budúcnosti. V súčasnosti je ale veľmi zriedkavé stretnúť ženu – taxikárku. Cieľom bude zrejme priniesť väčšiu rovnosť medzi mužom a ženou. Okrem toho sa nebude vyžadovať minimum hodín a nebude ani existovať žiaden rozvrh. To má priniesť flexibilitu práce a zároveň vyváženie práce a rodiny.

Zdroj: Memeburn, Engadget

/upravené

Komentáre (3)
hopsasa
"priniesť väčšiu rovnosť medzi mužom a ženou" a muži v rámci tej rovnosti budú opatrovať deti v škôlkach a školách, keď už ani taxikárov nesmú robiť a nejak neoboľševikom nevadí, že mnohé odbory sú doslova feminizované, kde chýbajú muži. Učiteľstvo, medicína a iné. Tak fajn, ženy budú mať prácu, muži budú bez práce. To je prínos neoboľševikov rodinám. Ako riešenie neschopnosti nájsť si partnerku pre jeho sociálny stav im ponúknu moderné homosexuálne zväzky 2 a viacerých nezamestnaných a ženám ponúknu bezplatné oplodnenie, aby sa nebuseli vôbec kontaktovať s tými mužskými sockami. To nie je výmysel. Umelé oplodnenie pre lezby, či samotné ženy mnohé "moderné" štáty umožňujú a dokonca by malo byť neskôr aj hradené zo zdravotného poistenia.
mm
Nie, v živote som nepočul. A "Na Slovensku už podobná aplikácia existuje – HopIN. Žiaľ, hoci sme chceli aplikáciu vyskúšať, nefunguje AppStore. Tak vám ju bližšie zatiaľ nepopíšeme." To je mi odbornosť, LOL.
Ján Kisty
Dobry den, AppStore je dnes od rana nedostupny.. Stranku aktualizujem, ak pojde. Suhlasim s Vami nebolo to uplne vhodne, text som opravil. S pozdravom J.
Pridať nový komentár
TOPlist