Tajný trik, ktorý zvýši hlasitosť Vášho iPhonu!

Majitelia Apple iPhone sú šokovaní z jednoduchého triku, ktorý umožňuje prehrávať hudbu hlasnejšie. Iróniou je, že touto "funkciou" disponuje iPhone už roky, no nikto si to ani nevšimol.

Samozrejme nejde o také zvýšenie výkonu, že dokážete nahradiť zvukovú aparatútu na najbližšej party ale určite sa Vám to zíde pri pozeraní napríklad filmu či seriálu cez reproduktor doma.

Tento "tajný" trik sa rozšíril behom jedného dňa prostredníctvom sociálnej sieťe Twitter a až 84 000 užívateľov retweetlo príspevok s postupom ako nato. Niektorí z nich sa vyjadrili pochvalne na adresu už spomínanej sociálnej siete.

"Twitter ma naučí viac ako vysoká škola", napísal jeden z užívateľov.

Ak to chcete vyskúšať, stačí prejsť na položku Nastavenia > Hudba > EQ > Late Night.

Šikovná funkcia komprimuje akýkoľvek zvuk, ktorý počúvate, takže hlasný obsah bude tichší a tiché pasáže budú hlasnejšie.

Nastavenia ekvalizéru sú k dispozícií už niekoľko rokov, ale vzhľadom na ponuku rôzných iných funkcií, ktorými iPhone disponuje, bol často prehliadaný.

Zdroj: Yahoo

Komentáre (5)
Martin111*111
dobre rano stara mama
buko1
Ako môže byť tajný, keď je normálnou súčasťou menu??? Naviac táto informácia je stará minimálne DVA roky... A aj tak si myslím že je to nezmysel, nakoľko LATE NIGHT by mal naopak utlmovať zvuk tak, aby nerušil ostatných (NOČNÝ REŽIM).
dfsfs
Tak radsej nemysli, lebo prave kvoli tomu, ze v noci chces nerusit, tak si nastavis rezim, ktory ti umozni pocuvat tichsie bez toho aby uplne zanikli tiche pasaze.
ochabSK
late night vyrovnava peaky roznych zvukov v nahravke, teda hlasnejsie zvuky (napr. vybuchy) sa zdaju tichsie a tie tichsie naopak hlasnejsie. Preto late night, lebo nemusis dat hlasitost na maximum, aby si aj rozumel co rozpravaju postavy. Zjavne je tento clanok zo sekcie "Uhorkova sezona"
ochabSK
zmente si nadpis, tato funkcia neprida hlasitost, akurat znormalizuje peaky, nech pocut aj tichsie pasaze, super v novych filmoch ktorych zvukova stopa je prisposobena pre riadne repraky, no ty mas iba telefon. Anyway preto sa to vola nocny rezim, ze v noci vybuchy neroztrasu skla na bytovom dome a zaroven jasne pocut komunikaciu postav, teda to nerusi susedov.
Pridať nový komentár
TOPlist