Tachyum príde s revolučným procesorom

Startup spoločnosť v oblasti polovodičových čipov Tachyum Inc. oznámila, že dosiahla významný míľnik v detailnom fyzickom dizajne svojho univerzálneho procesora Prodigy.  Spoločnosť sa podarilo už dokončiť 90% plochy čipu s overeným podrobným fyzickým dizajnom. 

Procesor Prodigy od spoločnosti Tachyum je prvý univerzálny procesor na svete, ktorý kombinuje procesor na všeobecné použitie, superpočítače (HPC), umelú inteligenciu (AI), hĺbkové strojové učenie, XAI, bio AI a ďalšie disciplíny umelej inteligencie v rámci jedného čipu. Tento najnovší míľnik dosiahol integráciu kľúčového, vysokokvalitného IP Tachyum v rámci multiprocesorového prostredia a s radičmi DDR4/DDR5 DRAM, PCIE 5,0, 112Gb SERDES, USB, GPIO, PLL a rôznych vstupov a výstupov. 

 

„Špičkové CPU systémy na čipe pre umelú inteligenciu ďalšej generácie musia integrovať vysokovýkonné IP riešenia, ktoré spĺňajú širokú škálu špecializovaných požiadaviek na spracovanie, výkon pamäte a dátové pripojenie v reálnom čase vrátane vysokorýchlostného 112G PAM4 SerDes,“ povedal Rishi Chugh, viceprezident pre produktový marketing skupiny IP v spoločnosti Cadence. 


Sériová výroba 64-jadrového procesora Prodigy je naplánovaná na rok 2021. Procesor má prekonať najrýchlejšie procesory Xeon pri 10-krát nižšej spotrebe (na jadro) pri zaťažení úrovne dátových centier a tiež najrýchlejšiu GPU od spoločnosti NVIDIA na skúšobných a inferenčných neurónových sieťach pre umelú inteligenciu. Vďaka vysokej výpočtovej hustote a šírke pásma I/O dokážu siete procesorov Prodigy, ktoré obsahujú iba 125 HPC stojanov, dodávať kapacitu rádovo v exaflopoch (miliarda miliárd operácií s pohyblivou rádovou čiarkou za sekundu). 

Trojnásobne nižšie náklady procesoru Prodigy (na MIPS) v porovnaní s konkurenčnými CPU, spolu s jeho 10-násobnou úsporou energie, sa premietnú do štvornásobného zníženia celkových ročných nákladov (TCO) dátových centier (TCO: kapitálové + prevádzkové náklady).Niečo o spoločnosti Tachyum

Spoločnosť Tachyum založil ako spoluzakladateľ architekt a podnikateľ v Silicon Valley Radoslav Danilák. Jej prvý a jediný univerzálny procesor na svete Prodigy sa má začať masovo vyrábať v roku 2021, pričom cieli na trh s obratom viac než 50 miliárd dolárov, ktorý každoročne rastie o viac než 20 percent. Tachyum poskytuje transformačné polovodičové riešenia, ktoré umožňujú dosahovať najvyššiu rýchlosť, energetickú účinnosť a najnižšie náklady v odvetví.


Má pracoviská v USA v Santa Clara v Kalifornii a v EÚ v Bratislave. 

Zdroj: Tachyum

Komentáre (1)
Moje Meno

Už sa tešíme :)
Dúfali sme, že to bude už tento rok, nuž ale ani autostráda do Košíc ešte nie je
Len aby dovtedy nobolo .1T8 PAM64 SerDes ...

Pridať nový komentár
TOPlist