Svetu sa míňa modrá farba

Jedna kríza za druhou.

Na svet sa valí jedna kríza druhou. Od koronakrízy, cez polovodičovú, energetickú, automobilovú, či močovinovú (AdBlue) krízu, zdražovanie a teraz nastupuje ďalšia kríza a to nedostatok modrej farby. Jeden z najväčších výrobcov farieb - Akzo Nobel totiž hlási nedostatok materiálu na výrobu modrej farby. Takže ak plánujete natierať s modrou farbou, bolo by najlepšie, ak sa predzásobíte, pretože je možné, že vám nakoniec môže modrý náter chýbať. 

Generálny riaditeľ spoločnosti - Thierry Vanlancker vo svojom vyhlásení uviedol, že hlavný problém súvisí s nedostatkom základného odtieňa, ktorý má problém spoločnosť získať na jeho výrobu. S tým, ale problémy zďaleka nekončia a spoločnosť má taktiež ťažkosti so získavaním pocínovaných plechoviek na skladovanie farby. Okrem toho má Akzo Nobel problémy, za ktoré môže takzvaná vyššia moc, vďaka ktorej sa nedokáže dostať k surovine, zodpovednej za vodeodolnosť farby.

Nedostatok surovín nakoniec spôsobil to, že ceny za farby postupne rastú a zažehnanie aktuálnej krízy je zatiaľ v nedohľadne.

Zdroj: Gizmodo,

Pridať nový komentár
TOPlist