Svetlo sveta uzrela limitovaná grafika NVIDIA TITAN V CEO Edition

CEO NVIDIA, Jensen Huang, ukázal špeciálnu, no najmä limitovanú edíciu grafickej karty pod úplným názvom NVIDIA TITAN V CEO Edition.

Táto grafika obsahuje až neuveriteľných 32GB GDDR5 (vlastnej pamäte), ide teda o oveľa väčšiu pamäť ako má TITAN V (ktorá má „iba“ 12GB GDDR5). Podľa slov CEO sa karta nebude predávať na trhu a ide o skutočne limitovanú kartu – rozdal ju 20-tim vopred vybraným výskumníkom z oblasti AI (umelá inteligencia, pozn. red.)

Hoci nie sú zatiaľ známe detaily predpokladá sa, že táto limitovaná edícia vychádza z karty NVIDIA Quadro GV100, ktorá používa podobný grafický čip s 32GB HBM2. Sú tu však rozdiely napríklad v kapacite L2 cache a tiež počte ROPs (128 namiesto 96).

Zdroj: Videocardz

Komentáre (2)
roob
2,6periodickych, nie dvojnasobok ;)
zajko smejko
Táto grafika obsahuje až neuveriteľných 32GB GDDR5 (vlastnej pamäte), ide teda o oveľa väčšiu pamäť ako má TITAN V (ktorá má „iba“ 12GB GDDR5) ... a o 4 riadky nizsie ... Hoci nie sú zatiaľ známe detaily predpokladá sa, že táto limitovaná edícia vychádza z karty NVIDIA Quadro GV100, ktorá používa podobný grafický čip s 32GB HBM2 bolo by si treba ujasnit, ake pamate vlastne karty vyuziva, napoveda: 32giga a 4096bit zbernica sa s GDDR5 robi dost blbo https://en.wikipedia.org/wiki/Volta_(microarchitecture)
Pridať nový komentár
TOPlist