Švajčiarski výrobcovia hodiniek nemajú záujem o spoluprácu na iWatch

Apple a ďalšie spoločnosti chceli podľa správ Financial Times spolupracovať so švajčiarskymi výrobcami hodiniek na výrobe Smartwatches. Tí však o tento druh spolupráce neprejavili záujem.

Apple chcel údajne využiť švajčiarskych výrobcov hodiniek na to, aby použili technické a metalurgické zručnosti získané pri výrobe Smartwatch aj pri konštrukcii iWatch. Informoval o tom Financial Times s odvolaním na zasvätené osoby. Apple kontaktoval viaceré podniky, no väčšina z nich nie je ochotná spolupracovať.

Riaditeľ spoločnosti Swatch, Nick Hayek, potvrdil pre Financial Times, že prebehli rozhovory s viacerými výrobcami, ktorí sa podieľajú na tvorbe Wearables. Žiaden z nich však neprejavil záujem.

Nick Hayek nechce spolupracovať s Apple a ďalšími spoločnosťami na Wearables, pretože chce chrániť pokrok, ktorý dosiahol Swatch v oblasti ergonómie, odolnosti a životnosti batérie.

Ďalším dôvodom odmietnutia spolupráce s Apple by mohli byť aj vlastné plány švajčiarskych výrobcov, rozvíjať inteligentné hodinky, ktoré uvedú na trh pod vlastným menom. Možno sa však predsa nájde nejaký renomovaný výrobca, ktorý zaujme miesto dodávateľa náramkov a puzdier pričom elektronické veci zabezpečia iní.

Jean-Claude Biver, riaditeľ segmentu hodín a šperkov luxusného výrobcu LVMH dokonca tvrdí, že Apple sa pokúsil získať zamestnancov koncernu patriaceho do skupiny výrobcov hodiniek značky Hublot. V polovici marca 2014 už o tom informoval aj švajčiarsky obchodný časopis.

Či však Apple skutočne prinesie na trh svoje iWatch, je stále neisté. Podľa niektorých správ majú byť Smartwatch vybavené aj senzormi na meranie krvného tlaku, pulzu a za určitých okolností aj cukru v krvi. Namerané údaje budú prenášané cez bluetooth 4.0 do iPhone a ukladané do aplikácie od Apple s názvom Healthbook.

Zdroj: Golem.de

Komentáre (4)
passco
Všetci sú tak inovatívny, že žobrú u druhých? :D
Broolly
Hodinky su mechanik movement masterpiece , poprosim ostat utoho.
ice
...zaujme miesto dodávateľa náramkov a puzdier pričom elektronické veci zabezpečia iní... Elektronicke veci? Hrozne to skace do oci. Opravte si to :)
mojemeno
aspon niekto je tu klasik a neskočí na každú novinku koli zisku
Pridať nový komentár
TOPlist