EN

Súd zakázal predaj smartfónov značky Samsung

Holandský súd zakázal predaj smartfónov Samsung Galaxy Ace, S a S II v Európe.

Ďalšie víťazstvo Apple v právnickej bitke. Holandský súd uznal, že smartfóny od spoločnosti Samsung porušujú patent EP 2059868 opisujúci spôsob navigácie pomocou dotykov v galérii obrázkov. Ostatné ďalšie dva patenty údajne porušené neboli, sudca taktiež neuznal argumenty o kopírovaní tvaru zariadení. Zákazu sa vyhli aj nové tablety Galaxy Tab 10.1, s Android 3.x operačným systémom.

Samsung od 13. októbra nebude môcť v niektorých európskych štátoch predávať smartfóny Galaxy Ace, S a S II. O ktoré štáty sa jedná nie je celkom isté, nakoľko Apple nemusí mať vo všetkých tento patent registrovaný. Samsung má teoreticky až do daného dátumu čas pozmeniť smartfóny tak, aby patent neporušovali.

Samsung tvrdí, že zákaz by mal platiť len pre Holandsko, a nie ďalšie krajiny. Ako mnoho iných spoločností, aj Samsung využíva túto krajinu na dovoz svojich produktov do Európy. Spoločnosť nevidí rozhodnutie ako porážku, nakoľko Apple nedokázala vydobiť zákaz na iné zariadenia. Len nedávno zakázal nemecký súd predaj tabletov Galaxy Tab 10.1, ktoré mali kopírovať dizajnové nápady Apple.

Komentáre (10)
bliss
Apple's epic win!
LordKJ
epic win bez zisku , tak to ano :)) , samsung ohlasil ,ze app zmeni , cize nic zakazane nebude , a epic lose pre jablcka je skor to ,ze sud povedal,ze samsung nekopiruje :) cize z epic win je epic lose .
Trunks
Aneb kupte si tu jablkovou sračku.... a pak zjišťujte co všecko nejde :D
bliss
Začínaš flame? Načo zbytočne rýpeš?
Trunks
Řekněme že pár setkání se spolužákovým I4 poskytlo pěkný obrázek.
landrower
a toto spravia zrovna ked som ich zacinal mat rad? banda debkov s jobbsom na cele...
zombikusp
no anymore :D
predatormx5
Akurat som sa docital ze Jobs sa vzdava CEO v Appli, cize ked uz. tak banda debkov na cele s Timom Cookom
snap
Je to celkom logicky krok... pokial to applu nevyjde a po par mesiacoch, alebo rokoch zisti ze applu kroky ktore roby uskodili, vráti sa spat a trosku ju ocisti a zdvihne mienku o firme.
LordKJ
ak dovtedy neskape..:))
Pridať nový komentár
TOPlist