Stroj od Google zložil svoju vlastnú pieseň

 
Najnovší projekt spoločnosti Google, ktorého cieľom je naučiť stroje tvorivo myslieť, má svoj prvý umelecký výsledok. Stroj totiž dokázal prostredníctvom neurónových sietí vytvoriť vlastnú 90-sekundovú klavírnu melódiu.

Môžeme hovoriť o prvom hmatateľnom výsledku programu Google Magenta, ktorý je navrhnutý tak, aby spolupracoval so systémom na učenie strojov. Výsledkom tejto spolupráce má byť schopnosť stroja vytvárať nové hudobné skladby.
 
Spolu s odhalením novej melódie spoločnosť zverejnila aj príspevok na vlastnom blogu, ktorý záujemcov oboznamuje o detailných cieľoch programu Magenta. V dlhodobom horizonte spoločnosť predpokladá posun projektu Magenta do stavu, kedy sa okolo umenia generovaného strojom začne vytvárať komunita, do ktorej sa pripojí aj určitý počet umelcov. Z krátkodobého hľadiska sú ciele skromnejšie, a sústredené na vytvorenie systémov, ktoré budú pripojené k bežne používaným nástrojom hudobníkov.
 
 
Projekt Magenta je vybudovaný na základoch systému Google TensorFlow, ktorý má veľkú výhodu v tom, že je open-source. V dohľadnej dobe sa očakáva aj zverejnenie zdrojového kódu pre Magentu na GitHub. Pracovníci okolo projektu tvrdia, že táto oblasť je aktuálne iba v plienkach a zverejnenie kódu by mohlo viesť k pritiahnutiu nových záujemcov a výrazne tak zrýchliť jej rozvoj.
 
Vytvorenú skladbu si môžete vypočuť na tomto odkaze.
 
Zdroj: theverge
 
Komentáre (1)
PcFans
Je to take synteticke az to trieska dverami.Aj prekladac bing je lepsi.Ale snaha sa pocita.
Pridať nový komentár
TOPlist