Streacom predstavuje malý zdroj ZF240 bez ventilátorov

 
Spoločnosť Streacom oznámila nový zdroj ZeroFlex 240, ktorý je úplne tichý vďaka absencii ventilátora a disponuje malými rozmermi.

Sú situácie, keď je potrebné do počítača dodať dostatočné množstvo šťavy, no zároveň zákazník vyžaduje maximálne ticho. Existujú pasívne chladenia pre procesory či grafické karty a nový zdroj ZF240 od Streacom taktiež nespolieha na žiadne ventilátory. Ako už názov indikuje, zdroj dokáže dodať 240W a to s vysokou účinnosťou 93%. 240W nemusí byť pre výkonné zostavy dostatok no ak by tento zdroj mal aktívne chladenie dokázal by dodať až 450W pričom by stále bol o polovicu menší ako štandardné ATX zdroje. Devízou zdroja sú tak aj malé rozmery.
 
 
Napriek efektívnemu napájaniu zdroj generuje určité množstvo tepla, ktoré je pomocou držiaka v tvare písmena L, ktorým je zdroj prepojený priamo k heatsinku, prenášané od zdroja. Zdroj je navyše navrhnutý tak, aby bolo teplo odvádzané von zo skrine. Sieťová zásuvka je namontovaná na kábli a nie priamo na tele zdroja čo umožňuje flexibilnejšie narábanie so zásuvkou.
 
 
Zdroj ZF240 je možné osadiť do skriniek FC5 Evo, FC9 a FC10 od Streacom a bude dostupný od budúceho týždňa za zatiaľ nespresnenú cenu.
 
Streacom ZF240
Maximálny výkon
240W
Kabeláž
1x 24 ATX
2x SATA
1x 4-Pin Molex
1x 4-Pin CPU
1x FDD
Chladenie
pasívne
Rozmery
139x86x47mm (h x š x v)
Stránka produktuStreacom ZF240
Zdroj: TS Streacom
 
Pridať nový komentár
TOPlist