Streacom NC1 - ohlásená ďalšia skrinka pre intelovský NUC

Vyzerá to tak, že každý lepší výrobca sa bude chcieť blysnúť mini skrinkou práve pre túto platformu.

Na tohto ročnom CeBite nám svoju predstavu o šasi pre NUC predstavil SilverStone, ktorý ale svoj model s označením PT14 z bezpečnostných dôvodov vybavil jedným nízkoprofilovým ventilátorom.

Streacom sa rozhodol ísť cestou plne pasívneho riešenia a navyše pridáva niekoľko zaujímavých "vychytávok" zo svojej dielne.

Podobne ako PT14, aj v prípade NC1 je základným materiálom kvalitný hliník, s tým rozdielom, že ľavá strana je vyrobená z tmavého plexiskla, za ktoré ukryjete Bluetooth či WiFi moduly, takže čisté línie a dizajn nerušia žiadne vytŕčajúce antény.

NC1 bude vybavená štandardným VESA modulom, vďaka ktorému ju viete pripevniť na zadnú stranu monitora, čo je s ohľadom na atraktívny dizajn pomerne barbarská myšlienka. Zadný kryt I/O panela bude údajne modulárny, čo zabezpečí kompatibilitu s rôznymi NUC doskami, takže by ste  v prípade výmeny nemuseli meniť aj skrinku.

Finálne špecifikácie zatiaľ známe nie sú, koncová cena sa má podľa výrobcu pohybovať na úrovni 79,90-89,90EUR s DPH. Zverejnené boli očakávané rozmery: 140 x 110 x 45mm (W x D x H), aktuálne podporované základné dosky: NUC – D33217GKE, D33217CK a potvrdené dva farebné varianty: čierny a strieborný.

Zdroj: TS Streacom

Pridať nový komentár
TOPlist