Steve Jobs končí ako šéf Apple

Zakladateľ jednej z najúspešnejších spoločností na svete sa vzdáva funkcie CEO. Vo firme ale ostáva.

Predošlé zdravotné problémy, ktoré už neraz primäli Steva Jobsa k dočasnému odchodu z pozície šéfa svojej firmy, teraz zrejme boli jedným z faktorov, prečo sa rozhodol odísť nadobro. V liste verejnosti a vedeniu píše: ,,Ako som vždy hovoril, ak nastane deň, keď nebudem už viac schopný plniť svoje povinnosti ako CEO Apple, budem prvý čo vám to oznámi. Bohužiaľ, ten deň nastal."

Steve Jobs sa vzdáva funkcie CEO, na ktoré odporučil a správna rada aj následne zvolila Tima Cooka. Ten pôsobil doteraz v spoločnosti ako COO (chief operations officer). Jobs prejde na pozíciu predsedu predstavenstva a aj naďalej bude zamestnaný v Apple, stále bude mať vplyv na smerovanie firmy. Tim Cook medzi svoje doterajšie zásluhy môže zaradiť napríklad skrátenie doby uvádzania produkty z mesiacov iba na pár týždňov, či využívanie flash pamätí, hliníku a displejov, prvkov, ktoré konkurencia dovtedy často ignorovala.

Jobs je jednoznačne najvýznamnejším kormidelníkom firmy Apple. Keď sa do nej v roku 1997 vrátil, zachránil ju pred trpkým koncom počítačmi iMac, neskôr veľmi úspešnými produktmi ako iPod, iPhone či najnovšie iPad. Tých sa predávajú milióny a podiel spoločnosti na trhu každým rokom rastie.

Komentáre (5)
jk2
Firmu nemusím, ale chlapík je maník a dobrý odborník. Keď ide o zdravie neni čo riešiť. Jeho stratu firma určite poriadne pocíti.
Broslowski
skoda ho. Ale mudro ze nejde cez mrtvoly... pre IT svet spravil vela :-)
valistar
Wozniak spravil este viac, ovela viac :).
makroelektro
Jeden bez druheho by nespravili nic :).
bliss
Už teraz klesli akcie o 7 percent.
Pridať nový komentár
TOPlist