Steve Jobs chcel zničiť Android

Pretože používa ukradnuté nápady.

Že nebol Steve Jobs fanúšikom operačného systému Android od Google je zrejmé aj z množstva súdnych sporov, ktoré jeho spoločnosť Apple viedla a aj v súčasnosti vedie proti výrobcom Android smartfónov. Po nedávnej smrti zakladateľa Apple a krátko pred vydaním jeho biografie sa objavujú prvé zaujímavé informácie z knihy práve vo vzťahu k Androidu. Ten mal Jobs skutočne "v zuboch", o čom svedčí aj rozhovor s autorom knihy, Walterom Isaacsonom:

I will spend my last dying breath if I need to, and I will spend every penny of Apple's $40 billion in the bank, to right this wrong. I'm going to destroy Android, because it's a stolen product. I'm willing to go thermonuclear war on this.

Do vojny s Androidom bol šéf Apple ochotný investovať všetky prostriedky a odhodloaný "bojovať až na smrť". Hovorí, že zničí Android, pretože je to ukradnutý produkt.

Tiež v neskoršom stretnutí s niekdajším členom predstavenstva Apple a výkonným riaditeľom Google, Ericom Schidtom, potvrdil, že nemá záujem ukončiť súdne spory dohodou.

,,Nechcem vaše peniaze. Ak by ste mi ponúkli 5 miliárd, nechcel by som ich. Mám veľa peňazí. Chcem, aby ste prestali používať naše nápady v Androide, to je všetko."

Biografia Steva Jobsa bude ešte tento rok dostupná aj u nás, v slovenskom preklade.

Zdroj: Associated Press

Komentáre (8)
materik
ha ha... prd mu to bolo platne :D
snap
hmm, Zlodej obvynuje ineho zlodeja...
bull30
Zazobanec ake napady im ukradli multitouch, posuvanie obrazkov prstom? Nech sa uz zazobanci v apple zobudia a otvoria oci, lebo uz davno niesu jednotkou na trhu. Nemaju sancu konkurovat inym vyrobcom co chrlia jeden model za druhym. Zachvilu si daju patentovat vytieranie zadku pravou rukou.
m82
Ako citam o Apple toho vela nevies a ani o tom "zazobancovi" nie. Nabuduce ked nevies tak nepis. A to ze nejaky vyrobca vyda do roka 5 modelov neznamena ze je jednotka.... priklad HTC, NOKIA, Samsung, LG, tak tito vyrobcovia sa snazia dobehnut Apple. Radsej menej, ale kvalitne a asi aj preto je Apple jednotkou na trhu a este aj zopar rockov bude.
DeerDance
Mne sa viac paci ako retard skusil najprv "alternativne liecenie" >In spite of pleas from family and friends, he tried to cure himself through acupuncture sessions, drinking special fruit juices, visiting "spiritualists" and using other treatments he found on the internet. >Some cancer experts have said that Mr Jobs may have extended his life or even survived if he had promptly tackled his cancer aggressively with scientifically proven medical treatments. http://www.telegraph.co.uk/technology/apple/8841347/Steve-Jobs-regretted-trying-to-beat-cancer-with-alternative-medicine-for-so-long.html
Bird
lol trapne. hovoria ako keby android bol cinska kopia iphonu z dealextreme. by ma zaujimalo preco v iOS5 spravili notifikacnu listu ked chcu byt taky originalni, tú ma predsa Android, Windows Phone, a tusim aj Bada OS
passco
Bojoval na smrt az z toho umrel :D No tak to potesi ... Ako si niekto moze nieco takto privlastnovat.. co ak na ten napad vedeli obaja len terminy zverejnenia alebo nieco take tam boli rozdielne
stanomx
ako vždy android je všetkému navine :P a google je len banda zlodejov... android nieje žiadne tajomstvo a má voľný zdrojový kód ak sa nemýlim, čo ak tieto ich "patenty" vytvárali ich vlastný zamestnanci.... ani by som sa nečudoval
Pridať nový komentár
TOPlist