Steam zakročí proti REVIEW bombingu

Review bombing nie je žiadna novinka v hernej oblasti. V princípe je to jednoduchý nástroj, ako uškodiť vydavateľom a predajcom. Posledný Review bombing, o ktorom sa hovorilo vo veľkej miere, bol namierený proti rozhodnutiu nevydať nové Metro:Exodus na Steame (repektíve jeho stiahnutie), ale len v Epic Store. Toto rozhodnutie nahnevalo veľké množstvo hráčov a časť z nich sa rozhodla vývojovému štúdiu pomstiť práve Review bombing-om ich starších titulov. Darmo sa tím vývojarov pokúšal presvedčiť hráčov, že oni nemôžu za rozhodnutie vydavateľa Deep Silver vydať nové Metro exkluzívne len pre Epic Store, negatívne recenzie na predchádzajúce Metrá pokračovali.

Valve sa preto rozhodlo proti Review bombing-u zakročiť. Nový nástroj Steam-u má rozpoznať, kedy sa jedná o Review bombing na základe pridaného veľkého množstva nových negatívnych recenzií. V prípade, že Steam zaznamená takúto aktivitu, upozorní na ňu zamestnancov a tí vyhodnotia, či ide o Review bombing alebo nie. V prípade že áno, môžu následne určitý časový úsek označiť za Review bombing. Týmto sa negatívne recenzie nedostanú do celkového hodnotenia hry. Negatívne recenzie, ale nebudú zmazané, tie budú stále dostupné a môže si ich ktokoľvek prečítať.

Problém je v tom, že ak v tomto časovom období označenom ako Review bombing, sa bude nachádzať aj vaša recenzia, tá sa do hodnotenia nedostane tiež. Či už je kladná alebo záporná. Valve priznáva, že tento nástroj nie je ideálny, ale zakročiť proti Review bombingu musia.

Ako účinný tento nástroj bude, si budeme musieť počkať. Isté je len to, že hráči sú vynaliezavý a keď sa im zavrú jedni dvere, hľadajú si ďalšie. A väčšinou si ich nájdu ;)

Aký je váš názor na review bombing?

Zdroj: STEAM

 

Pridať nový komentár
TOPlist