Steam Deck dostáva audio ovládače pre OS Windows

Steam Deck vám už pod OS Windows prehrá aj zvuky.

Majitelia prenosnej hernej konzoly Steam Deck, ktorí sa rozhodli nahradiť SteamOS, operačným systémom Microsoft Windows sa môžu tešiť. Nedávno boli totiž vydané oficiálne ovládače, vďaka ktorým pribudne podpora pre audio čip, takže hráči si budú po novom môcť užiť aj zvuky počas hrania hier. Doteraz sa majitelia Steam Decku museli spoliehať len na bluetooth slúchadlá (ak chceli počuť čo sa deje v hre), prípadne pozerať videá a počúvať hudbu. O vydanie audio ovládača pre hernú konzolu sa postarala spoločnosť Valve.

Herná konzola v súčasnosti zvládne inštaláciu operačných systémov - Windows 10, Windows 11 a Steam OS. Na posledne menovanom systéme spoločnosť Valve stále pracuje, čím chce naďalej vylepšovať stabilitu a užívateľskú prívetivosť. V rámci vylepšovania SteamOS pribudla možnosť nastavenia vzorkovacej frekvencie pre jednotlivé hry. Bohužiaľ, ak by hráči chceli využívať výhody oboch systémov vo forme dual-bootu, tak nepochodia. Herná konzola túto voľbu (zatiaľ) nepodporuje.

Spoločnosť pomáha majiteľom Steam Decku aj v experimentovaní, pričom jeden taký experiment znamenal aj pripojenie externej grafickej karty ku konzole.

Zdroj: Neowin,

Pridať nový komentár
TOPlist