Star Wars Galaxy's Edge - Nová atrakcia v Disneylande

Disneyland, ako jeden z najslávnejších zábavných parkov na svete so sídlom v americkom meste Anaheim prednedávnom sprístupnil verejnosti veľkolepú a zatiaľ svoju najväčšiu atrakciu s názvom "Star Wars - Galaxy's Edge".

Všetko sa to začalo v lete v roku 2015, kedy Disney oznámilo, že má v pláne takýto projekt vybudovať. O štyri roky neskôr je stavba takmer za miliardu amerických dolárov dokončená. A je naozaj obrovská. Celý park má totiž rozlohu vyše 5 hektárov. Projektanti sa inšpirovali známou planétou z Hviezdnych vojen s názvom "Batoo", ktorá sa vo filme nachádzala na okraji galaxie (preto ten názov parku "Galaxy's Edge", čo v preklade znamená "okraj galaxie").

Pre návštevníkov sú pripravené rôzne atrakcie, stánky s občerstvením a obchody s replikami, vrátane svetelných mečov, droidov, či plyšových postavičiek podľa filmovej predlohy. To všetko si môžete odniesť domov ako suvenír. Okrem iného tu nájdete aj najznámejšiu vesmírnu loď Millennium Falcon, na ktorej lietal Han Solo so svojim chlpatým spoločníkom Chewbaccom. V uličkách môžete stretnúť aj ďalšie známe postavy ako napr. Rey, či Kylo Rena s doprovodom legendárnych klonových vojakov v bielo-čiernom brnení:

V parku môžete pobudnúť najviac štyri hodiny, potom sa Vám prístup k hlavným atrakciám a obchodom uzavrie. Je to z dôvodu bezpečnosti, aby sa zabránilo jeho preplneniu návštevníkmi.

 

Ako to v parku naozaj vyzerá si môžete pozrieť aj v nasledujúcej video-ukážke:

 

Na záver pripájam ešte jednu krátku video-ukážku z kokpitu kozmickej lode Millennium Falcon, ktorá vás vtiahne do sveta Hviezdnych vojen. "Nech vás Sila sprevádza!" ;-)

 

Zdroj: Polygon, YouTube

Pridať nový komentár
TOPlist