EN

Spotify upravuje dizajn desktopovej aplikácie

Spotify, aplikácia na streamovanie hudby, upravuje svoj dizajn v rámci desktopovej aplikácie. Nový dizajn sa má viac podobať mobilnej aplikácii. Úprava zahŕňa niekoľko menších zmien, niektoré funkcie sa presúvajú na iné miesta. 

O zmene dizajnu sa uvažovalo v spoločnosti dlhší čas. Vyhľadávanie sa presunulo na druhú stranu a pridávanie skladieb do playlistu sa môže realizovať aj jej potiahnutím a presunutím.

Spotify sa dá používať aj zdarma, s viacerými obmedzeniami, v rámci Spotify Free. Používatelia využívajúci platenú verziu Spotify Premium majú možnosť si skladby stiahnuť do svojho zariadenia pre počúvanie bez pripojenia na internet. Možnosť stiahnutia skladieb z konkrétneho playlistu je teraz rýchlejšie dostupné aj pre desktopové verzie a to pomocou tlačidla resp. ikony. Doplnené boli aj klávesové skratky. 

Nový dizajn sa prostredníctvom aktualizácie aplikácie postupne dostane ku všetkým používateľom, môže to však trvať dlhšie. Novú aplikáciu pre Windows a macOS je možné stiahnuť aj na webstránke Spotify.com, prípadne používatelia Windows môžu využiť Microsoft Store a aj platformu Epic Games Store, primárne určenú pre hráčov.

Zdroj: Spotify, GSMArena

Komentáre (1)
sareth01

Tu je návod ako si aktivovať nový vzhľad už teraz.

https://beebom.com/spotify-new-desktop-ui-how-to-enable-disable-it/

Pridať nový komentár
TOPlist