Spotify musí zaplatiť $21 miliónov za licenčné poplatky

 
Populárna služba Spotify konečne vyrovná svoje záväzky voči hudobným skladateľom, a bude musieť siahnuť hlbšie do vrecka.

Služba Spotify včera dospela k dohode s National Music Publishers Association (NMPA), ktorá zastupuje vyše 800 amerických hudobných skladateľov. Na základe dohody bude musieť Spotify vyplatiť tantiémy skladateľom a producentom v celkovej výške $21 miliónov.
 
Problémy s nevyplatenými poplatkami siahajú až do obdobia, kedy bola služba Spotify založená. Celková suma $21 miliónov bude rozdelená na dve časti, prvá čiastka v hodnote $16 miliónov poputuje na fond pre licenčné poplatky, a zvyšných $5 miliónov bude pripísaných na fond hudobných vydavateľov a skladateľov. Služba Spotify sa zaviazala vyrovnať všetky svoje dlhy do 30. júna 2017.
 
 
Peniaze by následne mali byť použité na vyplatenie „neznámych diel“, ktoré boli šírené cez Spotify. Jedná sa najmä o piesne, ktoré v sebe nenesú informáciu o autorskom práve. Na základe rozhodnutia by mal byť zjednodušený proces identifikácie autorov takýchto piesní, čím by sa mali ľahšie dostať k odmenám, ktoré im prináležia.
 
Predstavitelia služby Spotify navyše sľúbili, že budú neustále pracovať na monitorovaní administratívnych štruktúr, aby predchádzali nevyplateným poplatkom a zabránili tak ich kumulovaniu.
 
Zdroj: thenextweb
 
 
Pridať nový komentár
TOPlist