Spôsob ako zistiť neželané drogy v nápoji na diskotéke

Štyria študenti prišli na spôsob ako odhaliť drogy v nápoji. Stačí namočiť prst a viete na čom ste.

Idete sa zabaviť do podniku o ktorom sa povráva, že namiešané drinky nie sú úplne "košér"? Po novom žiaden problém. Štyria vynaliezaví študenti prišli na spôsob ako odhaliť neželanú prísadu resp. drogu v nápoji. Ankesh Madan, Stephen Gray, Tasso Von Windheim, a Tyler Confrey-Maloney študujú na štátnej univerzite v Severnej Karolíne. Originálnym a nevtieravým spôsobom upravili lak na nechty tak, aby detekoval drogy Rohypnol a GHB v nápoji.

Vynález už dostal názov Undercover Colors. Stačí ak si nalakujete nechty a hneď máte 10 testovacích jednorázových jednotiek so sebou. Ak sa droga v nápoji nachádza, nechet zmení farbu. Na diskotéke je vždy lepšie neodchádzať preč od nedopitého nápoja ako sa potom obávať z možného pridania nechcenej prísady. Lak je samozrejme primárne určený nežnému pohlaviu a je priehľadný.

Ak sa vám nápad páči, môžte ho finančne podporiť na tejto adrese, alebo aspoň sledovať vývoj na FB stránke. Vynález je v štádiu testovania a na vylepšeniach sa stále pracuje. Jeho uvedenie na trh by už nemalo dlho trvať.

Zdroj: geek.com

Komentáre (3)
Baco81
Najdite mi taky podnik a budem tam chodit nonstop
314159265
Nechet ? Nie náhodou necht ??
josef
O takyto lak by mala prejavit nasa POLICIA a pocas povinných preventívnych pochôdzok takyto lak rozdavat. Ocenili by to aj slusni mladi ludia a ich rodicia.
Pridať nový komentár
TOPlist