Spoločnosť vám dá zadarmo televízor, má to ale podmienku!

Zadarmo nikdy nie je zadarmo, musíte pre to niečo urobiť.

Spoločnosť Telly ponúka v rámci Spojených štátov amerických nadobudnutie 55" 4K televízora s druhou obrazovkou a vstavaným soundbarom "zadarmo". Televízor má vo výbave aj sériu senzorov, webkameru, hlasového asistenta a sústavu mikrofónov. Zariadenie poskytuje možnosť pripojenia ďalšieho príslušenstva cez tri HDMI porty. Počet televízorov je obmedzený na 500 000 kusov, ktorých dodanie je plánované na toto leto. Odhadovaná cena za jeden televízor je približne 1 000 dolárov (približne 918 eur). Nanešťastie slovo zadarmo je v tomto prípade vykúpené zdieľaním údajov a sledovaním reklamy, ktorá sa bude zobrazovať na druhom displeji.

Za spoločnosťou Telly stojí Ilya Pozin, ktorý spoluzakladal službu Pluto TV patriacu pod mediálneho giganta Paramount. Pluto TV je bezplatná a jej sledovanie je možné vďaka zobrazovanej reklame, na rozdiel od platformy Paramount+. Za spustením služby Telly môže byť snaha o vytvorenie silného konkurenta medzi bezplatnými platformami, akými sú napríklad Roku, alebo Tubi. Napriek tomu je reklamný model v tomto iný, pretože Amazon, alebo Roku vidia v tomto prípade snahu pre podporu predaja produktov a spoločnosť Telly chce pre zmenu "žiť" z príjmu za zobrazovanie reklamy na druhom displeji a predajom informácií o používateľoch.

Keby takáto služba prišla na Slovensko, boli by ste ochotný pristúpiť na podobné podmienky používania výmenou za nový televízor?

Zdroj: Engadget,

Pridať nový komentár
TOPlist