Spoločnosť NVIDIA by mohla tento rok uviesť nové karty

, Autor: Ján Kisty

Dočkáme sa nových NVIDIA kariet konečne tento rok? Nový leak naznačuje, že áno.

Nové zdroje tvrdia, že NVIDIA konečne po 2 rokoch uvedie novinku s názvom GTX 1180 Founders Edition (alebo GTX2080), má sa tak stať údajne v júli. Karta by následne mohla byť dostupná v predaji od augusta. AiB výrobcovia by mohli uviesť svoje vlastné karty v septembri alebo v októbri.

Pripomíname, že GTX 1080FE bola uvedená v máji 2016.

Doteraz nie je známe, či pôjde o karty založené na architektúre Volta, Ampére alebo Turing (údajne posledná menovaná). Taktiež sú nejasné špecifikácie, no spomína sa 8-16GB VRAM typu GDDR6. Pamäťová priepustnosť by mala byť len 384 GB za sekundu, čo znamená len 192 či 256 bitovú zbernicu. GPU-Z číta pamäte s taktom 1500 MHz, resp. 12Gbps (v takomto prípade pôjde o 256bit). Takt jadra by mal byť 1.4 GHz s boostom ku 1.6 GHz.

Cena je tiež neznáma. Otázna bude cena, dôvodom je hack pre súčasné NVIDIA GTX1080/Ti karty, ktorý umožňuje zvýšiť hashrate kariet v ETH. AMD tento rok nové karty nechystá. Je tak otázne, či sa oplatí čakať.

Zdroj: techspot

 

Kľúčové slová
nVidia
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Nová NVIDIA bude mať nižšiu spotrebu a vyšší výkon, typujem +20% , ak bude dobre optimalizovaná ovládačmi bude to výhodná kúpa, AMD bude čakať až kým im neklesne výraznejšie predaj súčasnej generácie kariet, radšej podlezú cenu ako investovať do novej karty....kým nebude rásť trh s pc nemá zmysel investovať love do nových čipov. nakoniec ani Intel sa nikam neponáhľa napriek tomu že im AMD uberá zo ziskov, čo naznačuje , že nik neráta s výraznejším rastom v najbližších rokoch.

Poslať nový komentár

TOPlist