EN

Spoločnosť LG si patentovala rolovateľný notebook

Spoločnosť LG Electronics, ktorá v októbri predstavila prvý rolovateľný televízor na svete v cene viac ako 75000 eur, si zaregistrovala patent na rolovateľný notebook. Jeho obrazovka by sa dala roztiahnuť podľa potreby na 13.3 alebo 17 palcov.

Spoločnosť LG Electronics si pred týždňom, 19. novembra, zaregistrovala na Kórejskom úrade priemyselného vlastníctva patent na 17-palcový rolovateľný notebook pod názvom "prenosné elektronické zariadenie s rolovateľnou štruktúrou displeja".

Notebook uvedený v patentovom dokumente má 13.3-palcovú obrazovku, ktorá sa dá v prípade potreby zväčšiť až na 17 palcov. Displej je v zrolovanom stave uložený v puzdre tvaru hranola. Celý notebook v podstate vyzerá ako menšia verzia rolovateľného televízora LG Signature OLED R, ktorý bol oficiálne uvedený na trh 20. októbra.

Podľa patentového dokumentu sa panel obrazovky ohýba do oblúka a tým si zachováva svoj tvar bez nutnosti ďalších podporných častí. Z ponúkaných informácií však nie je zrejmé, či bude možné nastaviť naklopenie displeja. Podľa schém v dokumente by klávesnica a touchpad mali byť tiež skladateľné, prípadne možno aj oddeliteľné. Prenosnosť takéhoto notebooku tak už závisí len na hmotnosti zariadenia.

Z uvedeného dokumentu veľa informácií nemáme. Či sa LG rozhodne tento nápad aj použiť a vytvoriť takýto produkt pre verejnosť zatiaľ nie je známe. Spoločnosti si mnohokrát registrujú patenty na dizajny či funkcie, ktoré by mohli v budúcnosti využiť. Tie však niekedy neprejdú ani prípravnou fázou. Aj tento patent však naznačuje, že LG uvažuje aj o iných (neobvyklých) možnostiach a posúva hranice technológií o kus vpred.

 

Zdroje: Twitter, WIPO Patentscope

Pridať nový komentár
TOPlist