EN

Spoločnosť Apple konečne umožňuje nahlásiť podvody v obchode App Store

Spoločnosť Apple pravidelne tvrdí, že zásady obchodu App Store pomáhajú chrániť zákazníkov pred podvodmi. V skutočnosti je však tento obchod plný podvodných aplikácií, ktoré sa pokúšajú ukradnúť peniaze používateľov a vyžiadať si dobré recenzie. Keďže spoločnosť Apple už viac nemôže tento problém ignorovať, poskytuje používateľom ľahký spôsob nahlasovania takýchto podvodných aplikácií.

Dlhoroční používatelia zariadení iPhone si určite pamätajú staré tlačidlo „Nahlásiť problém“, ktoré spoločnosť Apple pred asi desiatimi rokmi zobrazovala v aplikácii App Store. Toto tlačidlo je teraz konečne späť, aj keď je teraz vložené vedľa skratiek zásad ochrany osobných údajov aplikácie a licenčnej zmluvy pod popisom aplikácie.

Kliknutie na nové tlačidlo „Nahlásiť problém“ používateľa presmeruje na webovú stránku, na ktorej sa musí prihlásiť pomocou Apple ID. Potom sa zobrazí rozbaľovacia ponuka, ktorá používateľovi dá možnosť požiadať o vrátenie peňazí, nahlásiť problém s kvalitou alebo nahlásiť, že aplikácia je podvodom.

V minulosti museli zákazníci pokúšajúci sa nahlásiť podvodné aplikácie stlačiť tlačidlo „Nahlásiť podozrivú aktivitu“ skryté v spodnej časti.

Nové tlačidlo „Nahlásiť problém“ v obchode App Store je však momentálne k dispozícii iba pre používateľov zariadení iPhone a iPad s operačnými systémami iOS 15 a iPadOS 15. Ak ho chcete použiť, musíte si stiahnuť najnovšiu aktualizáciu softvéru od spoločnosti Apple.

 

Zdroje: The Verge

Komentáre (1)
Frantisek berky

Mne Apple stiahlo z účtu 60 libier ako to mam nahlasit a to nemám iPhone

Pridať nový komentár
TOPlist