Sony založila novú firmu na vývoj hier pre mobily

 
Japonská spoločnosť Sony vytvorila novú firmu s názvom ForwardWorks, ktorá sa má špecializovať na vývoj hier pre mobilné telefóny.

Firma ForwardWorsk by mala začať fungovať už čoskoro, 1. apríla, a v rámci svojej práce bude využívať duševné vlastníctvo mnohých špecializovaných softvérových titulov PlayStation a takisto aj niekoľko herných postáv, aby mohla vytvoriť plnohodnotné hry pre mobilných používateľov.
 
Menej potešujúcou správou je skutočnosť, že ForwardWorks bude zatiaľ vyvíjať hry len pre používateľov v Japonsku a Ázii. Zatiaľ neboli ani prezradené žiadne detaily z dielne Sony, kedy by sa svet mohol dočkať prvého produktu od novozaloženej firmy.
 
 
Na ázijskom trhu však bude zaujímavé sledovať počínanie ForwardWorks v konkurencii herného giganta, ktorým je Nintendo. Práve Nintendo vstúpilo pred týždňom na trh s mobilnými hrami s produktom Miitomo. Jedná sa o sociálnu aplikáciu, ktorá sa podľa slov výrobcu má stať nástrojom na lepšie spoznanie vlastných priateľov. Spoločnosť Nintendo ale nezostáva spať na vavrínoch a do konca roku 2017 plánuje vydať ešte 4 nové aplikácie.
 
Zdroj: thenextweb
 
Pridať nový komentár
TOPlist