Sony uvedie na trh SD karty pre prémiový zvuk

Problém čistého zvuku nikdy nekončí. Hlavne pre ľudí s jemným sluchom a pre tzv. audiofilov. 

Kvalitné slúchadlá sú najlogickejšou cestou k čistému zvuku, no keď je nekvalitný kábel, nepomôžu ani tie. No je dobré pozrieť sa aj pod povrch. Sony tak urobilo. 

SDXC

Po 1200-dolárovom Sony-Walkman-NW-ZX2 a prémiových slúchadlách  či inej „high-resolution“ technológií sa zamerala spoločnosť na SD karty. Konkrétne sa jedná o kartu SR-64HXA micro SDXC, ktorá sa v Japonsku bude ponúkať za 160 dolárov za 64 GB. Je navrhnutá hlavne pre skvalitnenie zvuku, keďže produkuje menej rušivého napätia pri čítaní dát a je asi päťkrát drahšia ako iné SD karty s rovnakou pamäťou. 

Či sa karta predávať bude, nevie ani samotné Sony. „Nie sme si istý, či bude po produkte dopyt, ale mysleli sme si, že ľudia, ktorí chcú kvalitný zvuk, prejavia o produkt záujem,“ povedal hovorca spoločnosti Sony. 

Žiaľ, viac informácií o tom, ako Sony dospelo k poklesu rušivého napätia, sa nám nepodarilo zistiť.

Zdroj: bit-tech.net

Komentáre (10)
Archon
Je to take revolučne ako 1200Hz televizia !
Chip
Podla mna nejde o nic nove,len na klasiku SD kartu zmenia kontakty za zlate a zdvojnasobia cenu.A to je cela novinka.. :D
mirooo
to si ešte optimista, cena je zhruba päťnásobná!
Odar
Objednal som za vagon.
rohlik
Zase audiofilom neni jedno ze ako tie "jednotky a nuly" z tej karty prečítať keď to budú aj tak rovnaké "jednotky a nuly". Vyhoda digitalneho signalu je, že je odolný voči rušivým napätiam a aj keby tam nejaké fakt veľké rušenia boli, tak sú samoopravné kódy. Takže je to blud. A hlavne nezabudnúť všetko demagnetizovať a to aj uši, psa a neviem čo všetko ešte mate doma lebo to počuť však? :D :D
Odar
V audiu (pri transporte signalu) ziadne opravne kody neexistuju. To je tiez blud ;-)
rohlik
z tej karty žiadny audiosignál nelezie :D
passco
Skôr by mali spraviť SD kartu s optickým vláknom :)
inginier
Toto by som cakal od WS teleshopping
S S
Pri čítaní dát vzniká veľa vyšších harmonických signálov, ktoré sa prenášajú do ďalšej elektroniky vrátane NF zosilňovača pre slúchadlá. Ucho to nepočuje, ale výsledný signál môže byť ovplyvnený prítomnosťou týchto zložiek, ktoré skreslia výsledné audio. Vyrobiť z dát naozaj kvalitný analógový signál porovnateľný s analógovým záznamom (LP, páska) nie je triviálna záležitosť, aj keď to tak vyzerá.
Pridať nový komentár
TOPlist