Sony stále predáva dobre PlayStation 4 a PS4 PRO

Sony posúva aj naďalej miľník. Spoločnosti sa podarilo predať za 5 rokov existencie už 86 miliónov konzol.

Sony pri výročí 500 miliónov predaných konzol uviedlo na trh limitovanú, avšak drahú verziu PS4 Limited s priesvitným krytom v počte 50 000 kusov. Ešte predtým na výročie 20 rokov konzoly PS bola uvedená na trh PS4 v počte kusov 12300. Najlepšie predávané hry sú Call of Duty: Black Ops III, Call of Duty: WWII, FIFA 17, FIFA 18 a Grand Theft Auto V. Čo je zaujímavé, chýbajú pecky ako God of War či Horizon: Zero Dawn, nepochybne ich ale nájdeme v TOP10. Na zvýšený predaj má určite vplyv aj nový Spiderman či RDR2. Ďalšie pecky sa chystajú na ďaľší rok.

Mimochodom, najpredávanejší Dualshock je čierny, nasleduje modrý, červený a biely.

Ak konzolu stále nemáte a uvažujete o kúpe, nová PS4 PRO sa dá kúpiť v obchodoch počas Black Friday už od 349€. Ak predaje ďalej pôjdu tak dobre, nepochybne prekročíme hranicu 90 000 000 predaných konzol. Prvenstvo drží PlayStation 2 s viac než 155 000 000 predaných kusov - išlo o najlacnejší DVD prehrávač vo svojej dobe a zároveň PC s podporou OS Linux. Pre retro fanúšikov bude od začiatku decembra v predaji verzia PlayStation Classic s vybranými hrami. Chýbať nebude napríklad Metal Gear Solid. 

Zdroj: techspot, vlastné

Komentáre (3)
martin
nesedia vám čísla
Dunco2
PS2 mala podporu Linuxu? Nemylite si to s PS3 nahodou? Skor by fakty zodpovedaly tomu, ze PS3 bola najlacnejsi Blu Ray prehravac na trhu a ta mala do istej doby podporu Linuxu (konkretne distra Yellow Dog, ak si dobre pamatam). PS2 stala vo svojej dobe okolo 21 000SKK mozno aj viac, a filmy sa priznam, ze neviem ci vedela prehravat...ale zeby to bol najlacnejsi DVD prehravac na trhu sa mi nezda. Ale mozem sa mylit. :)
Mike
God of war. A horizont niesu ziadne pecky.priemerne az slabsie hry.
Pridať nový komentár
TOPlist