Sony oficiálne potvrdilo PS4 Remote Play pre PC a Mac

 
Pred dvoma dňami sa objavil na trhu softvér, ktorý umožňuje hrať hry určené pre PS4 na PC. Jeho cena je iba 10 dolárov, no nejedná sa o oficiálny softvér od spoločnosti Sony. 

Remote Play PC je dielom programátora, ktorý používa pseudonym Twisted. Podarilo sa mu vytvoriť softvér, ktorý využíva zabudovaný Remote Play v PS4 a presvedčí ho, že užívateľov PC je ďalšie zariadenie Sony. Následne tak môže osobný počítač prijať signál z blízkej konzoly.
 
Vydanie tohto softvéru vyvolalo vlnu nadšenia medzi milovníkmi hier, aj napriek tomu, že sa jedná o neschválenú aplikáciu. Dnes sa však dozvedáme aj dobrú správu, ktorá prichádza z oficiálnych zdrojov spoločnosti Sony. Prezident Worldwide Studios, Shuhei Yoshida, na svojom Twitter účte potvrdil, že spoločnosť pracuje na prinesení Remote Play nielen do PC, ale aj pre Mac zariadenia.
 
 
Od počiatku vydania konzoly PS4 panovala veľká spokojnosť s funkciou Remote Play, ktorá dovoľovala použiť PS Vista ako prenosnú obrazovku pre konzolu. Neskôr sa objavila aj na smartfónoch Sony, ktoré pracujú na OS Android. 
 
Idea priniesť funkciu aj pre PC/Mac zariadenia je v súčasnosti priam nevyhnutnosťou, keďže Microsoft prišiel s najnovšou aktualizáciou pre Xbox One, ktorá umožňuje streamovanie hier do Windows 10. Sony však nestanovila žiadny konkrétny dátum, kedy by sme sa mohli dočkať Remote Play pre stolové počítače.
 
Zdroj: techradar
 
Komentáre (1)
RUMcajz
"PS Vista" taku konzolu nepoznam, opravte si to
Pridať nový komentár
TOPlist